سقف کاذب کناف بهمراه لیست قیمت دی سال 99

سقف کاذب کناف

حتما تا به حال نام کناف و سقف کاذب کناف به گوشتان خورده است. اما آیا اطلاعات کافی درباره این متریال دارید؟  کناف یکی از بزرگترین سیستم های  ساخت و ساز خشک در جهان می باشد که در صنعت دکوراسیون داخلی کاربرد متنوع و فراوانی دارد؛ که در ادامه به بررسی کناف ، انواع ، ویژگی و لیست قیمت دی سال 99 این ورق های گچی پیش ساخته می پردازیم...

کناف چیست؟

سقف کناف

کناف نام اولین و بزرگترین شرکتی است که این صفحات پیش ساخته را اختراع و تولید کرده است. این شرکت در سال 1932 در آلمان توسط برادران کناف تاسیس شد و اکنون به صورت گسترده در تمامی نقاط جهان با بیش از یکصدو پنجاه کارخانه به صورت یک گروه عظیم صنعتی فعالیت می نماید.

شاخه کناف در ایران از سال 1374 وارد چرخه ساخت و ساز خشک کشور شد و تا به امروز به جایگاه محکمی در میان سایر سیستم های خشک دست یافت. اگر بخواهیم یک تعریف کلی در مورد این محصول داشته باشیم ، میتوان اینگونه توضیح داد : کناف صفحات روکش دار گچی هستند که به صورت آماده تولید می شوند.

انواع صفحات روکش دار کناف

 

1- صفحات روکش دار گچی کناف

2- صفحات مسلح سیمانی آکواپانل

3- تایل های 60 × 60 گچی

موارد استفاده از ساختار کناف

 

طراحی سقف کناف پذیرایی

از ورقهای پیش ساخته گچی با نام کناف میتوان هم برای اجرای سقف کاذب از آن بهره برد ، هم به عنوان دیوار کاذب یا پوششی؛ البته محصول دیگر کناف که شامل تایل های 60 در 60 میشود ، قابلیت اجرا تنها به عنوان سقف کاذب را دارد ، که نصب آن نیز متفاوت از نوع ورقی آن میباشد.

برای اجرای تایل های 60*60 گچی یا همان کناف ؛ باید از سازه ها (سپری و نبشی ال 24) استفاده کرد. در ابتدای امر باید سازه ها را در محیط مورد نظر بصورت مشبک اجرا و سپس تایل های گچی را بر روی آن جایگذاری کرد.

نصب سقف کاذب کناف

سقف کاذب کناف

بصورت کلی ، سیستم نصب کناف برای دیوارها ،سازه های فلزی گالوانیزه هستند که صفحات کناف بر روی آن پیچ می شوند. درز های به وجود آمده با بتونه پر شده و سطوح صاف به وجود آمده آماده ی رنگ آمیزی می گردد.در مرحله ی نصب دیوار های کناف ، نیازی به ملات خاک نمی باشد و همین امر موجب کم شدن وزن و سرعت نصب و اجرا می گردد.

محل پیچ شدن ورق های کناف به سازه های گالوانیزه نیز پوشانده شده و یک لایه ماستیک می شوند .همین امر موجب شده تا جذب رنگ کاهش پیدا کند و یک سطح صاف و مناسب ایجاد گردد. برای یکنواخت شدن سطح دیوارهای کناف از نوار بتونه استفاده می شود .این نوار باعث جلوگیری از ترک خوردن سطح نیز می شود.

ویژگی و مزایا ی سقف کاذب کناف

سقف کاذب گچی

از مزیت سیستم کناف دسترسی آسان به تاسیسات است که در صورت ترکیدن لوله ها ، به راحتی قسمت آسیب دیده جدا می شود و بعد از تعمیرات دوباره نصب میگردد. همچنین میتوان به قابلیت برش و فرمگیری این ورق های پیش ساخته اشاره نمود که امکان اجرای فرم های دکوراتیو را برای آن محیا کرده است.

علاوه بر جنبه ی زیبایی ، از دیگر ویژگی های این ورق های گچی پیش ساخته ، وزن پایین و عایق بودن آن است. وزن کناف در برابر دیوارهای سنتی 15 برابر سبک تر است.کاهش بار مرده ی ساختمان باعث می شود تا تاثیر نیروی زلزله روی ساختمان کمتر شود.علاوه بر سبکی نحوه ی اتصال ورق های کناف به گونه ایست که تاثیر نیروی زلزله  را کم میکند.

برای بازسازی دیوارهای ساختمان های قدیمی از ورق های کناف روی دیوارهای اصلی می توان استفاده کرد که با چسبی مخصوص بر روی دیوارهای اصلی نصب می شود.در بین فاصله ی دیوارهای قدیمی و پانل های کناف امکان قرار دادن پشم سنگ جهت عایق کردن فضا وجود دارد.

 انواع مختلف کناف

 سقف کناف گچی پیش ساخته

سقف کاذب کناف با توجه به شرایط هر فضا نوع خاصی از ورق های کناف را تولید می کند.

 در فضاهای عادی ورق های RG (regular board) مورد استفاده قرار می گیرد.ورق های RG مناسب فضاهای مرطوب نمی باشد.

 به دلیل اینکه بتوان از این ورق های پیش ساخته ی گچی در محیط های مرطوب نیز استفاده کرد، شرکت کناف ورق های  (moisture resistant board)  MR که ضد رطوبت هستند را تولید کرده است.

ورق هایFR (fire resistant board) هم ضد حریق هستند، که تا 3 ساعت در برابر حریق مقاومت می کنند.

و در آخر ورق های FM که قابلیت اجرا در محیط های مرطوب را دارا میباشد و در عین حال ضد حریق نیز میباشد از نمونه های کناف میباشد.

لیست قیمت انواع ورق و تایل کناف - فروش ویژه دی ماه سال 99

نوع مجصول ابعاد واحد قیمت (ریال)
ورق کناف RG

1.2*2.4 و 1.2*2.5

مترمربع 320.000
ورق کناف FR

1.2*2.4 و 1.2*2.5

مترمربع 450.000
ورق کناف MR

1.2*2.4 و 1.2*2.5

مترمربع 450.000
ورق کناف FM

1.2*2.4 و 1.2*2.5

مترمربع 455.000
تایل آنتی استاتیک  60*60 مترمربع 450.000
تایل روکش پی وی سی و پشت آلومینیومی 60*60 مترمربع 430.000
تایل آکوستیک 60*60 مترمربع 450.000
تایل MR 60*60 مترمربع 450.000
تایل طرحدار 60*60 مترمربع 450.000

برای مشاوره و اطلاعات بیشتر با شماره های  71731-021 تماس بگیرید.

امتیاز بدهید
  • فریده
  • 1398/08/20

سلام مطالب خیلییی خوب و کافی هست ولی چرا اجازه کپی کردن نیست؟؟؟؟؟؟؟؟ واقعا خیلی خوب میشد اگه میتونستیم کپی کنیم

نظر خود را بنویسید

مقالات