انواع کاشی و سرامیک و لیست قیمت

انواع کاشی و سرامیک و لیست قیمت

انواع کاشی و سرامیک و لیست قیمت 99

 

اولین قدم برای خرید و انتخاب سرامیک اطلاع از انواع کاشی و سرامیک و لیست قیمت آن میباشد. مواردی همچون کیفیت ، کاربری ، مقاومت در برابر انواع شرایط محیطی ، چگونگی نصب و اجرا ، ابعاد و .... من جمله مسائلی است که باید هنگام انتخاب بدان توجه نمایید. شما با دنبال کردن این مطلب میتوانید از تمامی موارد یاد شده آگاهی لازم را کسب نموده و در صورت نیاز بصورت اینترنتی و یا حضوری خرید خود را انجام دهید. همراه ما باشید...

 

سرامیک و انواع آن

 

سرامیک دیواری

سرامیک محصولی است که مواد اصلی آن را خاک رس تشکیل میدهد، و در صنعت ساختمان سازی به عنوان دیوارپوش و کفپوش کاربرد دارد. علاوه بر خاک رس موادی دیگر همچون فلدسپات ، ماسه ، کوارتز و ... نیز در روند تولید سرامیک و کاشی استفاده میشود ، که هر یک از مواد و همچنین درصد استفاده از آن در کیفیت نهایی سرامیک تاثیر گذار میباشد.

در درجه ی اول کیفیت سرامیک بر اساس پرسلان یا غیرپرسلان مورد ارزیابی قرار میگیرد. سرامیک های پرسلان از نظر کیفیت در درجه ی بسیار بالایی قرار دارد، چراکه در روند تولید درجه ی حرارت پخت سرامیک در حدود 1400 درجه سیلیسیوس میباشد ؛ و همین موضوع سبب میشود تا سرامیک ها حالت شیشه ای با تخلخل پایین و در نتیجه تراکم بالایی داشته باشند.

درصورتی که سرامیک های غیر پرسلان ویژگی های یاد شده را نداشته، که همین موضوع سبب بالارفتن میزان جذب آب و رطوبت شده ، و در نتیجه مقاومت کافی در برابر شرایط محیطی متنوع همچون ضربه ، خط و خش ، مواد شیمیایی را ندارد. اگر بخواهیم بصورت کلی بگوییم سرامیک های غیر پرسلان محدودیت اجرا در محیط های مختلف و همچنین طول عمر پایینی را دارا میباشد.

 

مواردی که باید هنگام انتخاب سرامیک بدانید

 

انواع کاشی و سرامیک با قیمت

نوع دیگری از درجه بندی سرامیک وجود دارد، که این تقسیم بندی بسته به مواردی همچون میزان لکه پذیری ، مقاومت در برابر ضربه ، مقاومت در برابر انبساط و انقباض و ... انجام میشود. بدین صورت که سرامیک های درجه ی یک بدلیل سختی و مقاومت بالایی که دارد میتواند بصورت کفپوش و دیوارپوش مورد استفاده قرار گیرد. اما سرامیک های درجه ی سه بدلیل ضربه پذیر بودن نباید به عنوان کفپوش استفاده گردد. همچنین میزان لکه پذیری سرامیک های درجه سه بسیار زیاد است و ترجیح داده میشود تا از این مدل کاشی و سرامیک در محیط هایی همچون سرویس بهداشتی و حمام و استخر استفاده نگردد.

بطور کلی پیشنهاد ما این است که کاشی و سرامیک با کیفیت و درجه ی یک برای دیوار و کف استفاده نمایید . ممکن است هزینه ی اولیه باعث تردید شما جهت انتخاب سرامیک های درجه ی یک شود، اما به این نکته توجه نمایید که طول عمر بالا وهزینه ی نگهداری پایین باعث کاهش هزینه های جانبی در طول مدت زمان شده  و همین موضوع سبب میشود تا هزینه ی اولیه ی سرامیک های درجه ی یک بسیار مقرون به صرفه تر باشد.

 

سرامیک های درجه ی یک چه مشخصه ای دارند؟

خرید و اجرای انواع کاشی و سرامیک

 این نکته را باید یادآور شد که از روی ظاهر نمیتوان به درجه بندی کاشی و سرامیک آگاه شد و باید از محصولاتی که دارای استاندارد و کاتالوگ معتبر دارند استفاده نمایید. مشخصات کاشی و سرامیک در جه ی یک در کاتالوگ عبارتند از :

  1. پرسلان بودن سرامیک
  2. میزان جذب رطوبت است کمتر از 0.5 درصد است.
  3. دارای تاییدیه مقاومت در برابر انبساط حرارتی – رطوبتی
  4. دارای تاییدیه مقاومت در برابر شوینده های خانگی و نمک های استخری
  5. دارای تاییدیه مقاومت در برابر یخ زدگی

 

قیمت انواع کاشی و سرامیک

طرح های کاشی و سرامیک

سرامیک های قید شده در جدول زیر از نوع پرسلان بوده و دارای سه نوع درجه ی کیفی میباشد، که در اینجا بیشتر قیمت های درجه ی یک آورده شده و شما میتوانید برای اطلاع از سایر گرید های سرامیک با دفتر مرکزی آذران پلاست رسا به شماره 71731-021 تماس حاصل فرمایید. 

نوع ابعاد قیمت مترمربع درجه1 (تومان)
مات 60*60 64.000 
نانوپولیش 60*60 80.000
مات 30*90 66.000 تا 68.000
مات 120*60 82.000 تا 87.000
نانوپولیش 120*60 123.000 تا 136.000
مات 30*30 62.000

سرامیک ،کاشی ،کاشی سرامیک ،کاشی و سرامیک ،سرامیک دیواری ،سرامیک دیوار ،کاشی سرامیک دیواری ،کاشی و سرامیک دیواری ،کاشی و سرامیک دیوار ،کاشی سرامیک دیوار ،انواع کاشی و سرامیک با قیمت ،انواع کاشی سرامیک با قیمت ،انواع سرامیک با قیمت ،اجرای سرامیک ،اجرای کاشی سرامیک ،اجرای کاشی و سرامیک ،انواع سرامیک ،انواع کاشی و سرامیک ،انواع کاشی سرامیک ،خرید سرامیک ،خرید کاشی سرامیک ،خرید کاشی و سرامیک ،فروش کاشی سرامیک ،فروش کاشی و سرامیک ،فروش سرامیک ،راهنمای خرید سرامیک ،فروش آنلاین سرامیک ،فروش آنلاین کاشی سرامیک ،فروش آنلاین کاشی و سرامیک ،خرید آنلاین سرامیک ،خرید آنلاین کاشی و سرامیک ،خرید آنلاین کاشی سرامیک ،سرامیک کف ،کاشی سرامیک کف ،کاشی و سرامیک کف ،قیمت سرامیک دیوار ،قیمت سرامیک دیواری ،قیمت کاشی سرامیک دیوار ،قیمت کاشی سرامیک دیواری ،قیمت کاشی و سرامیک دیوار ،قیمت کاشی و سرامیک دیواری ،قیمت سرامیک کف ،قیمت کاشی سرامیک کف ،قیمت کاشی و سرامیک کف ،نصب سرامیک ،نصب کاشی سرامیک ،نصب کاشی و سرامیک ،پخش سرامیک ،پخش کاشی سرامیک ،پخش کاشی و سرامیک ،قیمت سرامیک ،قیمت کاشی و سرامیک ،قیمت کاشی سرامیک ،قیمت انواع سرامیک ،قیمت انواع کاشی و سرامیک ،قیمت انواع کاشی سرامیک ،انواع کاشی و سرامیک و لیست قیمت ،انواع کاشی و سرامیک با لیست قیمت ،انواع سرامیک بهمراه لیست قیمت ،انواع سرامیک و لیست قیمت ،انواع کاشی سرامیک بهمراه لیست قیمت ،لیست قیمت انواع سرامیک ،لیست قیمت انواع کاشی سرامیک ،لیست قیمت انواع کاشی و سرامیک
امتیاز بدهید

نظر خود را بنویسید

مقالات