پارکت و لمینت

پارکت و لمینیت

اگر برای تکمیل دکوراسیون خود بین انتخاب پارکت و لمینت مردد ماندید ، پیشنهاد میکنیم این مقاله را دنبال کنید. حتما برای شما هم پیش آمده که در هنگام انتخاب کفپوش مناسب به نام های متعددی برخورده اید و تفاوت بین آنها را نمی دانید. پارکت و لمینیت دو محصولی هستند که با یکدیگر اشتباه گرفته می شوند و گاهی این دو را یک محصول میپندارند. اما با مطالعه ی این مقاله با تفاوت پارکت و لمینت و ویژگی های هرکدام آشنا بشید.

همچنین جهت  آگاهی بیشتر در مورد این کفپوش ، انواع و جنس بکار رفته ، قیمت سال 99 و نحوه ی نگهداری آن را در ادامه ی مطلب را از دست ندهید.

تفاوت میان پارکت و لمینیت

کفپوش پارکت ولمینت

پارکت ،محصولی که در گذشته طرافداران خاص خود را داشت .این کفپوش که از چوب طبیعی ساخته شده و به همین دلیل برای محیط های خیس و مرطوب دچار مشکل می شد. همچنین ابعاد این محصول به صورت تکه های چوبی در ابعاد 1 سانتی متر عرض و 10 سانتی متر طول تولید میشود. نحوه ی اجرای پارکت بسیار زمان بر بوده و هر چند سال نیاز به ترمیم روکش رزین رویه ای دارد.

لمینت کفپوش چوبی با ابعاد 20 سانتی متر عرض و 1 متر طول است که به صورت کلیکی بر همدیگه چفت و نصب میشوند. به همین دلیل نیازی به چسب ندارد و تنها به یک فوم سایلنت برای زیرسازی نیاز دارد. از مزیت های لمینت عدم آسیب رساندن به کف زیرین و همچنین قابلیت جابجایی آن است. این محصول له مراقبت زیادی همچون پارکت نیاز ندارد اما در برابر آب حساس بوده و در صورت ریخته شدن آب باید سریعا آن را جمع کرد.

نصب پارکت 

کفپوش لمینت

  1. در هنگام نصب باید پارکت ها ساب زده شود.
  2. روی پارکت ها باید رزین استفاده شود که ماده ای سرطان زاست.
  3. طول عمر پارکت کم است و بعد از مدتی نیاز به تعمیرات دارد.
  4. پارکت بعد از نصب قابلیت جدا شدن و دوباره استفاده شدن ندارند.

پارکت یا لمینت مسئله این است

کفپوش چوبی

با توجه به موارد گفته شده در بالا استفاده از پارکت امروزه منسوخ شده و به صرفه نمی باشد.اما به دلیل پر طرفدار بودن پارکت، محصولی جدید با قابلیت های بیشتر تولید شد که ایرادات اصلی پارکت را پوشاند.

لمینت محصولی که جایگزین پارکت شد، بدون نیاز به رزین و ساب زدن نصب میشود. لمینت به دلیل اینکه درصد چوب پایین تری دارد در مقابل رطوبت مقاوم تر است .

لمینت نیاز به تعمیرات سالانه ندارد و تا سالها بدون هیچ گونه خرابی برای مصرف کننده باقی می ماند.

همچنین این محصول به صورت پی وی سی نیز تولید میشود که سبب شده برای مناطق مرطوب بسیار مناسب و کاربردی باشد و محدودیت های چوب را نداشته باشد با این تفاوت که برای نصب آن باید از چسب استفاده شود و امکان جابجایی آن وجود ندارد ولی در انتهای اجرا تفاوت چندانی با لمینت چوبی احساس نمیشود و تنوع رنگ لمینت پی وی سی همچون نوع چوبی بالا میباشد.

 اگر تا به حال برای انتخاب بین پارکت و لمینت تردید داشتید ، با توجه به ویژگی های گفته شده در بالا احتمالا به نتیجه ی نهایی رسیده اید.

برای اطلاعات بیشتر و مشاوره و همچنین اطلاع از قیمت سال 99 این کفپوش با شماره های 71731-021 تماس بگیرید.

امتیاز بدهید

نظر خود را بنویسید

مقالات