دیوارپوش و دیوارکوب

دیوارپوش آجری و مزایای آن

دیوارپوش آجری و مزایای آن

دیوارپوش آجری و مزایای آن

دیوارپوش های متنوعی امروزه در بازار موجودند ، انواع دیوارپوش های چوبی ،پی وی سی ، سنگی ، بتنی ، سنگ مصنوعی و...

از دیوارپوش هایی که امروزه در فضاهای مدرن استفاده می گردد ، دیوارپوش های آجری است.

دیوارپوش آجری

آجر به فضای شما روحی مدرن میبخشد . طراحان در هنگام دیزاین یک محیط اگر بخواهند از دیوارپوش های اجری استفاده کنند یک ابعاد مشخص و یا یک دیوار خاص را انتخاب می کنند و از این پوشش برای آن استفاده می کنند.معمولا کل یک فضا به طور کامل از دیوارپوش های آجری استفاده نمی شود، زیرا فضا را قدیمی و بی روح جلوه می دهد. همانگونه که ایجاد صرفا یک محدوده ی خاصی از این دیوارپوش به محیط زیبایی میبخشد زیاده روی در این متریال نیز درست نیست.

دیوارپوش آجری

این دیوارپوش ها انواع مختلفی دارند :

  1. دیوارپوش های آجر طبیعی
  2. دیوارپوش های آجری پشت چسب دار
  3. دیوارپوش های آجری فایبر کامپوزیت

 

دیوارپوش

هر کدام از موارد بالا مزایا و معایبی دارند که در زیر به آن اشاره میکنیم :

  • دیوارپوش های فایبرکامپوزیت

دیوارپوش های فایبر کامپوزیت اولین نوع از دیوارپوش های آجری بودند که بازار گرمی نیز داشتند . از بهترین ویژگی های آن قطر پایین آن است .این دیوارپوش ها به صورت ورق هایی خام در ابعاد بزرگ تولید میگردند و پس از نصب رنگ می شوند و طرح آجری نا منظم دارند و به هر رنگ دلخواهی قابل رنگ آمیزی می باشند.

دیوارپوش های فایبر کامپوزیت معایبی نیز دارند، ظاهر این دیوارپوش ها غیر طبیعی بوده و پشت این دیوارپوش ها محل تجمع انواع حشرات می تواند باشد. برای نصب دیوارپوش های فایبر کامپوزیتی از رزین استفاده می شود و این ماده سرطانزاست . به دلیل خطر برای سلامتی این دیوارپوش ها برای محیط داخلی توصیه نمی گردد.

دیوارپوش

  • دیوارپوش های پشت چسب دار آجری

دیوارپوش های طرح آجری که با ورق های فومی ساخته شدند کاملا قابل انعطاف هستند و نصب آن ساده است . این دیوارپوش ها در ابعاد کوچک تایلی تولید میگردند و نیازی به نصاب ندارند. دیوارپوش های فومی در رنگ های تولیدی در دسترس هستند و قابلیت رنگ پذیری ندارند.

از معایب این دیوارپوش ها مقاومت پایین آن در برابر رطوبت و حرارت است . همچنین این دیوارپوش ها طول عمر پایینی دارند.

ظاهر دیوارپوش ها طبیعی نیست و کاملا مصنوعی جلوه می کند.

 دیوارپوش

  • دیوارپوش های آجر طبیعی

ممکن است به نظر شما سوال برانگیز باشد که آجر های طبیعی چگونه ممکن است نقش دیوارپوش ایفا کنند زیرا این متریال خود به تنهایی ایجاد کننده ی دیوار می تواند باشد. اما آجرهای طبیعی را میتوان با رنگ های متنوع در هنگام پخت رنگ کرد و در ضخامت های 1 و 2 سانت برش  زد. از مزایای این دیوارپوش ها طبیعی بودن آن است. دیوارپوش ها بدون رزین و مواد شیمیایی هستند و کاملا قابل نظافت می باشند. طول عمر این دیوارپوش ها بالاست و دیگر نگران تعویض آن نباید باشید. در صورت خسته شدن از رنگ آن ها می توانید آنها را رنگ کنید و مطمین باشید که مشکلی پیش نخواهد آمد.

 

مزایا و معایب انواع دیوارپوش های آجری را در بالا برشمردیم . اگر هنوز هم در انتخاب خود مردد هستید با کارشناسان ما به شماره 71731-021 تماس بگیرید.

 

 

 

 

 

 

امتیاز بدهید
امتیاز گرفته شده 4.5 از 5 توسط 6 بازدیدکننده
  • اکبر اصلاحی
  • 1398/08/09

سقف کاذب جهت راه پله ۰۹۱۲۵۴۹۹۹۶۵

نظر خود را بنویسید

مقالات