طراحی دکوراسیون داخلی

تاثیر رنگ در دکوراسیون داخلی منزل و اتاق خواب

 تاثیر رنگ در دکوراسیون داخلی منزل و اتاق خواب

زمینه های پر رنگ و تند مانند چوب سیاه و تیره باعث کوچک شدن فضا ، محو شدن مرزها و کمتر شدن ارتفاع سقف می شود و حسی دراماتیک و سنت گرایی و کهنه  و قدیمی می دهد.

رنگ های پاییزی ، قهوه ای سوخته و سرخ باعث کوچک شدن فضا به میزان زیاد می شود و فضایی گرم ، صمیمی و خودمانی تداعی می کند.

رنگ آبی یا سبز کم رنگ باعث بزرگتر شدن فضا در دکوراسیون داخلی می شود و حس آرامش بخش و یادآور آسمان و سکون می دهد.

رنگ آبی یا سبز پر رنگ باعث کوچک شدن فضا در دکوراسیون داخلی می شود و حس اسرار آمیز و یادآور دریای خنک است.

رنگ زرد رنگی است که باعث بزرگتر شدن فضا و ایجاد روشنایی و یادآور حس درخشندگی آفتاب می شود.

طراحی و دکوراسیون داخلی اتاق کودک –شکوه کودکانه

روانشناسان ثابت کرده اند که کودک از زمانی که خود را به عنوان موجودی مستقل می شناسد کنجکاوی درباره اطراف خود را آغاز می کند. بنابراین از بهترین پیشنهادها برای تقویت نیروی درک کودک بهره گیری از فضای اتاق مخصوص او برای استفاده از جنبه های آموزشی است. این کار از این رو مفید است که کودک معمولا ساعت های زیادی را در خلوت اتاق خود به تنهایی مشغول بازی و تخیل کودکانه است و در نتیجه فرصت بسیار مناسبی برای فراگیری به صورت غیر مستقیم فراهم است. تزئین اتاق کودک به هیچ وجه کار آسان و ساده ای نیست. در این باره حتما با متخصصان طراحی داخلی و روانشناسان کودک مشورت کنید. این اتاق باید چنان طراحی و دکوراسیون داخلی شود که کودک در آن اتاق احساس راحتی ، آسایش و امنیت کند و بتواند ساعت ها در آن به سر ببرد بی آنکه کمترین نشانه ای از خستگی را از خود نشان دهد. استفاده از حداکثر فضا و رنگ های شاد حتی در سقف اتاق کودک ویژگی اصلی این اتاق است.

حضور کودک در هر خانه ای نعمتی بس بزرگ است کودک جان مایه زندگی  و ثمره عشق پدر و مادر است و بنابراین با دیدن تزئینات اتاق کودک می توان تا اندازه ای میزان استحکام و علاقه پدرو مادر را به زندگی مشترکشان حدس زد. امروزه بر خلاف دهه های پیشین تزئین و دکوراسیون داخلی اتاق کودک آسانتر شده است.پیشنهاد می کنم برای این کار گام به گام پیش بروید یعنی به میزان بودجه ای که در نظر گرفته اید و بر اساس اولویت ها عمل کنید.

امتیاز بدهید

نظر خود را بنویسید

مقالات