طراحی دکوراسیون داخلی

اهمیت ارگونومی در طراحی داخلی . شرکت آذران پلاست رسا

ارگونومی یا فاکتورهای انسانی علم طراحی تجهیزات ، محیط کار و حتی ماهیت شغل ها بر اساس انطباق با افراد انجام دهنده کار برای طراحی داخلی  است.

پنج اصل اساسی در ارگونومی طراحی دکوراسیون داخلی :

امنیت و راحتی در دکوراسیون داخلی

سهولت استفاده از وسایل در دکوراسیون داخلی

بهره وری و عملکرد آسان در دکوراسیون داخلی 

زیبایی شناسی در دکوراسیون داخلی

ارگونومیک در دکوراسیون داخلی آشپزخانه :

شما چند ساعت از روز در آشپزخانه می گذرانید ؟ تهیه و طبخ غذا ، شستن میوه ها ، سبزی ها ، نگهداری غذا در یخچال و کابینت موب می شود خیلی از خانم های خانه دار زمان زیادی از روز در آشپزخانه بگذرانند . کار با وسایلی که به شکل نامناسبی طراحی شده باشند ، توجه نکردن به وضعیت صحیح بدن هنگام کار وانجام حرکات تکراری در طولانی مدت موجب آسیب دیدن عضلات و مفاصل و بروز مشکلات اسکلتی می شود . با استفاده از ارگونمی طراحی محصولات در دکوراسیون داخلی آشپزخانه این مشکلات نیز برطرف می گردند.

بهتر است قسمت های پایینی کابینت که برای نگهداری وسایل از آنها استفاده می شود به شکل کشو باشد . کشو به راحتی بیرون می آید و دسترسی را آسان می کند . با نصب طبقات چرخان در کابینت های بالایی ، دسترسی به وسایل آسان تر می شود .

در دکوراسیون داخلی آشپزخانه وسایل را طوری باید چید که فضای کافی برای کار وجود داشته باشد .

از وسایل و ظروف ارگونومیکی که برای راحتی بیشتر طراحی شده اند ، استفاده کنید ، مانند کشوها و کابینت هایی که برای ظروف و وسایل آشپزخانه طراحی و اجرا می شوند .

ارگونومیک در دکوراسیون داخلی فضاهای اداری و محیط کار :

ارگونومی چه نوع مشکلاتی از محل کار را می تواند حل کند ؟ ارگونومی معمولا برای پاسخگویی و حل مشکلات و مسائل فیزیکی شناخته شده است . برای مثال اطمینان از اینکه ارتفاع سطوح کار به طوری طراحی شود که پاهای افراد در وضعیت مناسب قرار گیرد . در اینجا نیز ارگونومی برای طراحی داخلی به جنبه های اجتماعی و روانشناختی افراد در محیط کار نیز می پردازد. برای مثال با کاری خیلی زیاد یا خیلی کم ، وظایف نامشخص و مبهم ، فشارهای زمانی ، و حمایت های اجتماعی ضعیف همه می توانند اثرات منفی روی افراد و کاری که انجام می دهند داشته باشند . از این رو طراحی ارگونومی صورت می گیرد که یک دکوراسیون داخلی مناسب و خوب نیز پدید آید .

 

امتیاز بدهید

نظر خود را بنویسید

مقالات