پاسخ به سوالات متداول کاشی سرامیک دیوار و کف

پاسخ به سوالات متداول کاشی سرامیک دیوار و کف

پاسخ به سوالات متداول کاشی سرامیک دیوار و کف

 

در این مقاله سعی شده تا پاسخ به سوالات متداول کاشی سرامیک دیوار و کف داده شود ؛ سوالاتی از قبیل چند نوع کاشی وسرامیک در بازار وجود دارد ؟ سرامیک دیواری با کف چه تفاوتهایی دارد ؟ هنگام انتخاب سرامیک کف و دیوار باید به چه نکاتی توجه کرد؟ که در ادامه میتوانید پاسخ هر یک را مطالعه فرمایید.

 

چند نوع کاشی و سرامیک در بازار وجود دارد؟

 

راهنمای خرید کاشی و سرامیک

تقسیم بندی کاشی و سرامیک در بازار متنوع و متفاوت است که میتوانیم به چند مورد آن اشاره نماییم. از ابتدایی ترین حالت تقسیم بندی به نوع کاربری آن برمیگردد که عبارت است از سرامیک دیواری و کاشی سرامیک کف ؛ که در ادامه بصورت کامل در مورد این تقسیم بندی توضیحاتی داده شده است. از دیگر تقسیم بندی های متداول در میان عوام درجه بندی سه گانه ی آن است که با عنوان درجه یا گرید 1 تا 3 یاد میشود.

کاشی و سرامیک درجه ی 1 از بالاترین حد کیفیت و درجه ی 3 از ضعیف ترین نوع محسوب میشود، که طبیعتا هزینه ی درجه ی 3 بسیار پایین تر از نوع درجه ی 1 میباشد. از تقسیم بندی های تخصصی میتوان به پرسلان یا غیرپرسلان بودن سرامیک اشاره کرد که پرسلان نوع مرغوب و غیر پرسلان از جنس های ضعیف بشمار میرود.

 

تفاوت سرامیک دیواری با کف و مواردی که هنگام انتخاب باید بدان توجه کرد چیست؟

 

نکاتی که باید هنگام انتخاب سرامیک بدان توجه کرد

تفاوت سرامیک دیواری با کف به نوع کاربری آن برمیگردد. شرایط انتخاب سرامیک کف بسیار با دقت تر از سرامیک دیواری باید انجام شود، به عنوان مثال برای انتخاب سرامیک کف به عواملی همچون میزان تحمل وزن و فشار ، میزان لغزندگی سطح و مواردی از این دست توجه نمود؛ چراکه انتخاب کفپوش سرامیکی بدون در نظر گرفتن موارد فوق باعث میشود تا عمر محصول انتخابیتان کوتاه بوده باشد و شما را متحمل هزینه ای دوبرابر نماید.

علاوه بر میزان استحکام  ، بر اساس نوع طراحی و تکسچر سرامیک دیوار با کف  تفاوتهایی دارند. چراکه شما میتوانید از سرامیک های با طرح سه بعدی و برجسته برای پوشش دیوار خود استفاده نمایید در صورتی که اجرای این نوع کاشی و سرامیک به عنوان کفپوش اصلا منطقی نیست .

بصورت کلی پیشنهاد میشود تا از کاشی و سرامیک های با کیفیت و مقاوم برای پوشش دیوار و کف خود انتخاب نمایید تا از هزینه ی نگهداری پایین و همچنین طول عمر بالاتری برخوردار باشند.


لیست اخبار

مقالات