چند راهنمایی برای انتخاب طرح سقف آسمان نما متناسب با فضا

چند راهنمایی برای انتخاب طرح سقف آسمان نما متناسب با فضا

چند راهنمایی برای انتخاب طرح سقف آسمان نما متناسب با فضا

 

در این مطلب میخواهیم چند راهنمایی برای انتخاب طرح سقف آسمان نما متناسب با فضا را خدمتتان ارائه نماییم. بر خلاف تصور عموم سقف های آسمان نما تنها به سقف های طرح آسمان و دریا و ... اطلاق نمیشود و طیف وسیعی از طرح و رنگ و حتی نوع اجرا را شامل میشود که در ادامه در مورد تمامی موارد یاد شده توضیحاتی خواهیم داد.

 

انتخاب نوع مناسب سقف طرح آسمان

 

سقف آسمان نما

همانطور که پیشتر گفته شده ، سقف های طرح آسمان انواع متفاوتی دارد که به صورت کلی شامل : تایل های آسمان مجازی و سقف کشسان میشود. تایل های آسمان مجازی همانطور که از نامشان پیداست از تایل های طلقی مانندی تشکیل میشود که بر روی آن هر طرح و عکسی چاپ و اجرا میگردد اما سقف کشسان پارچه هایی از جنس پی وی سی است که حالت ارتجاعی داشته و میتواند تا هر اندازه بسیط و یا منقبض شود.

حال با توجه به نوع کاربری فضا باید جنس متناسبی با آن انتخاب شود که معمولا برای مکانهایی همچون سرویس بهداشتی ، حمام ، آشپزخانه و محیط های اینچنینی از سقف کاذب آسمان مجازی استفاده میشود؛ چراکه از سویی دسترسی به تاسیسات زیر سقف آسان باشد و از سویی دیگر معمولا هزینه ی کمتری به نسبت کشسان با توجه به متراژهای معمولا پایین طلب میکند.

اما محیط هایی همچون اتاق خواب ، پذیرایی و ... بهتر است از سقف کشسان استفاده شود چراکه معمولا سقف های مشبک نمیتواند چهره ای رسمی و شیک را به محیط شما ببخشد. البته لازم به ذکر است که اگر تکه ای از سقف کاذب شما بصورت لایت باکس اجرا شده باشد میتوانید برای پوشش آن قسمت از تایل های آسمان مجازی استفاده کنید چراکه قابلیت اجرا بصورت یک تکه را تا ابعاد  120 در 180 را دارا میباشد. همچنین از طرفی دیگر گاهی اجرای سقف کشسان در برابر آسمان مجازی قیمت به صرفه تری خواهد داشت که تمامی موارد یاد شده بسته به نوع و متراژ محیط متفاوت خواهد بود.

 

انتخاب طرح مناسب سقف آسمان نما

 

سقف طرح آسمان

پس از انتخاب نوع جنس با توجه به کاربری فضا باید طرح متناسب با آن را نیز انتخاب و در نهایت اجرا نمایید. بهتر است که طرح های شلوغ و حتی رنگ های قالب در سقف کاذب برای محیط های رسمی همچون پذیرایی و اتاق نهارخوری استفاده ننمایید؛ طرح های انتخابی برای این قسمت از فضای داخلی معمولا باید بیشتر از رنگ خنثی و طرح های خلوت استفاده شود تا بتواند رسمی بودن محیط را نیز حفظ نماید.

اما برای محیط هایی همچون سرویس بهداشتی و حمام استفاده از هر طرح و رنگی برای سقف آسمان نما بلامانع بوده و انتخاب آن میتواند بر اساس علایق خودتان باشد. و اما در مورد اتاق خواب میتوان هم از طرح های سقف کهکشان و یا سقف های ستاره ای استفاده نمایید و یا یک عکس با توجه به تم اتاق خواب خود انتخاب و اجرا نمایید.


لیست اخبار

مقالات