کاربرد آجر داخلی در طراحی و دکوراسیون داخلی

کاربرد آجر داخلی در طراحی و دکوراسیون داخلی

کاربرد آجر داخلی در طراحی و دکوراسیون داخلی

 

در این مطلب میخواهیم به کاربرد آجر داخلی در طراحی و دکوراسیون داخلی بپردازیم. بتازگی معماران و طراحان به سمت متریال های قدیمی برای تزئین ساختمان بازگشته اند اما به شیوه ای متفاوت و مدرن تر از آن استفاده میکنند. آجر نیز یکی از این مصالح قدیمی است که به تازگی بسیار طرفدار پیدا کرده است. اینکه استفاده از آجر داخلی دکوراتیو چه ویژگی هایی را با خود بهمراه دارد و یا اینکه چرا از این متریال برای پوشش دیوار و تزئین آن استفاده نمایید از جمله سوالاتی است که میتوانید پاسخ آن را در ادامه ی مطلب مطالعه فرمایید.

 

آجر تزئینی و ایجاد یک نقطه ی کانونی

 

آجر داخلی

از آجر دکوراتیو داخلی میتوان برای ایجاد یک نقطه ی کانونی استفاده کرد. بدین صورت که تنها یک دیوار خود را با آجر دکوراتیو پوشش دهید و مابقی دیوارها را به صورت ساده رنگ کنید. در این حالت هر فردی پس از ورود به محیط شما ناخودگاه چشمانش به سمت دیوار متفاوت کشش پیدا میکند. از نقاطی که خواستار تبدیل آن به نقطه ی کانونی هستید باید دارای یک خصیصه ی متفاوت باشد همچون دیوار tv و یا تابلو و عکسی که میخواهید در نظر اول خود نمایی کند.

جهت انتخاب آجر دکوراتیو باید یکسری فاکتورها را مد نظرتان قرار دهید، اگر فضای کم نور و کوچکی در اختیار دارید باید از رنگ های روشن انتخاب نمایید. جهت گرما بخشیدن به محیط از آجر های رنگ گرم میتوانید استفاده نمایید و در نهایت اگر بخواهید تا محیط تان با هر رنگی هماهنگ شود از رنگ های خنثی باید انتخاب فرمایید.

 

آجر دکوراتیو برای پوشش دیوار اتاق

 

آجر نما

یکی از محیط هایی که میتوانید با آجر تزئینی دیوارهایش را پوشش دهید اتاق خواب میباشد. بر خلاف تصورات آجر میتواند یک انتخاب ایده آل برای تزئین اتاق محسوب شود. چراکه علاوه بر زیبایی تا حدی عایق انرژی و صدا نیز واقع شود. آجر دکوراتیو نیازی به نگهداری و یا رنگ زدن ندارد و میتواند تا سالیان سال زیبایی محیط شما درست همانند روز اول حفظ نماید.

 همچنین شما میتوانید با انتخاب آجر های سنتی اتاقی کلاسیک و یا روستیک را برای خود تعبیه نمایید و یا اینکه از آجر سفید برای داشتن محیطی مدرن و خنثی بهره گیرید. اگر بخواهید تا آجر تزئینی  شما چهره ای زنده تر به خود بگیرد بهتر است که از یک لایه رزین بر روی آجر ها استفاده کنید تا در این صورت علاوه بر زیبایی بیشتر سبب میشود تا آجرها راحت تر تمیز شوند.


لیست اخبار

مقالات