سقف کاذب ضد صدا (عایق صوتی)

سقف کاذب ضد صدا (عایق صوتی)

سقف کاذب ضد صدا (عایق صوتی)

 

سقف کاذب ضد صدا (عایق صوتی) یکی از اجتناب ناپذیرترین ملزومات ساختمان در زندگی مدرنیته ی امروزی است. امروزه بدلیل افزایش تقاضا در زندگی شهری و همچنین کمبود زمین و فضا در شهرها به نسبت جمعیت موجود در آن ، زندگی آپارتمان نشینی از پدیده هایی است که در دنیای مدرنیته بوجود آمده است. طبیعتا خانه های آپارتمانی مشکلاتی را با خود بهمراه دارد و که یکی از اصلیترین آنها ، انتقال صدای همسایگان به داخل واحد است. به همین منظور استفاده از محصولاتی که بتواند آرامش و سکوت هر خانه را فراهم آورد بسیار متداول شده است.

یکی از این محصولات ، سقف کاذب ضد صدا و یا همان آکوستیک است ؛ چراکه در بعضی از آپارتمان ها صدای راه رفتن طبقه ی بالایی میتواند در طول روز آزار دهنده باشد و داشتن آرامش و سکوت از ابتدایی ترین نیاز هر انسان محسوب میشود . به همین منظور سقف های کاذب عایق صوتی در اکثر ساختمان ها باید اجرا شود. در ادامه با انواع سقف کاذب عایق صدا بیشتر آشنا خواهید شد.

 

انواع سقف کاذب عایق صدا (آکوستیک)

 

سقف کاذب ضد صدا

سقف هایی که قابلیت جذب صدا را داشته باشند انواع گوناگونی دارد، شما میتوانید از تایل های آکوستیک استفاده نمایید و یا اینکه با زیر سازی مخصوص محیط خود را در برابر صدا عایق نمایید و سپس سقف کاذب مورد نظر خود را بر روی آن اجرا نمایید. تایل های آکوستیک نیز انواع متفاوتی دارد و با عنوان های کراس فیشر ، کرمی سوزنی و ... شناخته میشود. جنس تایل های آکوستیک از مواد معدنی بوده و همین متریال سبب آکوستیک شدن این تایل ها میشود. البته ایجاد حفره ها بر روی تایل نیز در عایق صدا شدن آن تاثیر میگذارد .

 تایل های معدنی ضد صدا در ابعاد 60*60 بوده و برای اجرای این سقف از سازه های شبکه ای باید استفاده کرد و سپس تایل ها را بر روی آن جایگذاری نمود. معمولا تایل های آکوستیک برای محیط های اداری مناسب است و زیبایی ظاهری ندارد به همین منظور سقف های مناسب منازل با قابلیت جذب صدا بوسیله ی زیر سازی انجام میشود که در ادامه در مورد آن توضیحاتی ارائه مینماییم.

 

سقف کاذب با قابلیت جذب صدا در دکوراسیون داخلی منازل

 

سقف کاذب عایق صدا

همانطور که پیشتر گفته شد تایل های آکوستیک بدلیل مشبک بودن و نداشتن ظاهری زیبا برای دکوراسیون داخلی منازل پیشنهاد نمیشود و به همین منظور چاره ای دیگر برای جذب صدا اندیشیده شد. پشم سنگ از محصولاتی است که به منظور آکوستیک کردن فضا از آن استفاده میشود. پشم سنگ دارای درجه های گوناگونی است که با واحدی به نام دانسیته شناخته میشود. به هر میزان که واحد دانسیته ی پشم سنگ بالا باشد میزان جذب صدای آن نیز بالاتر خواهد بود.

از پشم سنگ برای زیر سازی سقف کاذب استفاده میشود و سپس متریال مورد نظرتان را میتوان بر روی آن زیر سازی اجرا نمود. تنها محدودیتی که پشم سنگ در انتخاب  شما ایجاد میکند این است که دیگر نمیتوانید سقف های نورگذر را انتخاب نمایید همچون سقف آسمان مجازی و کشسان ، اما استفاده از سقف کناف و پی وی سی بر روی آن بلامانع میباشد.


لیست اخبار

مقالات