سقف کاذب ضد حریق و حرارت

سقف کاذب ضد حریق و حرارت

سقف کاذب ضد حریق و حرارت

 

گاهی برای برخی محیط های نیاز به سقف کاذب ضد حریق و حرارت خواهید داشت. محیط هایی همچون اتاق های سرور که حرارت بالایی دارند استفاده از سقف کاذب مقاوم در برابر حرارت بسیار حیاتی است، و یا آشپزخانه های صنعتی که از نظر ایمنی باید تمامی مواردی که سبب اشتعال نشود را رعایت کنید استفاده از سقف کاذب ضدحریق مهم میباشد. در ادامه شما با انواع سقف کاذب مقاوم در برابر حرارت و آتش آشنا خواهید شد.

 

جنس های سقف کاذب مقاوم در برابر حرارت و آتش

 

سقف کاذب ضد حرارت

معمولا متریال های مورد استفاده در تولید سقف کاذب در برابر حرارت مقاومت بالایی دارند. متریال هایی که در پروسه ی تولید سقف کاذب قرار میگیرد شامل گچ ، پی وی سی ، طلق و شیشه میشود که تمامی آنها در برابر حرارت بالا مقاوم بوده و دچار تغییر شکل نخواهند شد.

سقف کاذب کناف ، pvc ، پلکسی از جمله سقف هایی هستند که میتوانید با خیال راحت در محیط خود اجرا نمایید. تنها نکته این است که برای محیط هایی که نوسان دمایی دارند باید هنگام اجرا بدان توجه فرمایید. چراکه انقباض و انبساط جنس در مدت زمان طولانی ممکن است سبب تخریب سقف گردد و در صورت توجه نکردن بدان هنگام اجرای سقف کاذب مطمئنا طول عمر کوتاهی خواهد داشت.

اگر جنس مورد استفاده در تولید سقف کاذب از گچ باشد که کاملا نسوز بوده و در برابر آتش به هیچ عنوان مشتعل نخواهد شد. جنس هایی همچون پی وی سی در برابر آتش خود اتفا بوده و مشتعل نمیشود اما دچار تغییر شکل شده و جمع میگردد.

 

انواع سقف کاذب ضد حریق

 

سقف کاذب ضد حریق

حال که با متریال های مقاوم در برابر آتش و حرارت که در تولید سقف کاذب از آنها استفاده میشود آشنا شده اید ، با انواع سقف کاذبی که با این مواد تولید میشوند آشنا خواهید شد. گچ که از قدیمی ترین جنس های بکار رفته برای دکوراسیون داخلی است در تولید سقف کاذب نیز مورد استفاده قرار گرفته است که با عنوان سقف کناف شناخته میشود. کناف به دو صورت تایل 60*60 و ورق های پیش ساخته قابل دسترس بوده و میتواند بر اساس نیاز شما اجرا گردد.

پی وی سی که از متریال های کاربردی در دکوراسیون  داخلی است به عنوان تایل 60 در 60 و پانل برای اجرای سقف مورد استفاده قرار میگیرد. سقف کشسان ، نیز از زیر مجموعه ی pvc بوده که محدودیتی از نظر ابعاد نداشته و میتواند هر ابعادی را به صورت یکپارچه پوشش دهد.

سقف های طلقی و شیشه ای را اگر بخواهید بصورت ساده استفاده نمایید با عنوان تایل های پلکسی و یا پلکسی دوغی شناخته میشود و اگر بخواهید نوع طرح دار و تصویر دار آن را استفاده نمایید باید از میان سقف های آسمان مجازی سقف کاذب خود را انتخاب نمایید.


لیست اخبار

مقالات