سقف کاذب مناسب آشپزخانه

سقف کاذب مناسب آشپزخانه

سقف کاذب مناسب آشپزخانه

 

آشپزخانه، از جمله محیط هایی است که انتخاب سقف کاذب برای آن بسیار دشوار است. سقف کاذب مناسب آشپزخانه باید دارای یکسری ویژگی هایی همچون : زیبایی ظاهری ؛ دادن نور کافی و مناسب به محیط ؛ قابل شستشو ؛ مقاوم در برابر حرارت ؛ خود اتفاء و ضدحریق ؛ مقاوم در برابر حشرات موذی ؛ قارچ و کپک و .... باشد. در ادامه شما میتوانید با متریال های مورد استفاده در سقف کاذب که تمامی خصوصیات یاد شده را داشته باشند آشنا شوید.

 

متریال های مقاوم در برابر شرایط محیطی آشپزخانه

 

سقف کاذب آشپزخانه

همانطور که پیشتر گفته شد ، شرایط محیطی آشپزخانه بسیار حساس میباشد و همین موضوع سبب میشود تا طول عمر سقف در این مکان کوتاه باشد. به همین منظور جنس های پیشنهادی برای استفاده در این منطقه باید به گونه ای باشد تا بتوانند در این شرایط مقاومت بالایی از خود نشان دهد. یکی از مهمترین فاکتور ها مقاومت بالا در برابر حرارت و همچنین ضدحریق بودن و پس از آن قابلیت شستشو و مقاومت در برابر آب و رطوبت و مواد شوینده است.

بهداشت محیط آشپزخانه نیز از جمله مواردی است که باید بدان توجه شود، پس انتخاب محصولی که در برابر قارچ و کپک مقاوم بوده و حشرات موذی نتوانند در آن نفوذ نمایند بسیار مهم است. با توجه به شرایط یاد شده سقف های کاذب  تولید شده با جنس پی وی سی و پلکسی میتوانند گزینه ی ایده آلی باشند.

 

زیبایی و نورپردازی سقف کاذب آشپزخانه

 

سقف آشپزخانه

امروزه در معماری داخلی مسکونی ، آشپزخانه ها در معرض دید عموم قرار دارند و میتوانند زیبایی کل فضا را تحت تاثیر خود قرار دهند. پس انتخاب یک سقف زیبا با یک نورپردازی مناسب میتواند فضای مورد نظر شما را بشدت دگرگون نماید. سقف های طرحدار و زیبایی که میتوانید برای آشپزخانه استفاده نمایید شامل : سقف معرق ، آسمان مجازی ، کشسانی ، کناف و پانل پی وی سی میباشد.

سقف معرق سی ان سی شده از جنس پی وی سی یکی از گزینه های زیبایی است که میتوانید با نورپردازی در زیر این تایل ها و استفاده از ورق های پلکسی همزمان نور مورد نیاز خود را تامین نمایید. همچنین پانل های پی وی سی روکشدار را بصورت ساده و یا طرحدار میتوان استفاده کرد که هر کدام به تنهایی زیبایی منحصر بفرد خود را دارند.

سقف های تصویری شامل سقف آسمان مجازی و باریسول کششی میباشد که میتوانید هر تصویری را به عنوان سقف کاذب استفاده نمایید. این وع سقف ها با عنوان سقف کهکشانی ، طرح آسمان ، آسمان نما و ... نیز شناخته میشوند که با نورپردازی در زیر آن میتوان نورپردازی منحصربفردی را نیز در محیط خود داشته باشید.

سقف های کناف ضدآب و ضدحریق نیز میتواند گزینه ی بسیار زیبایی برای سقف آشپزخانه ی شما باشد. طرح های متنوع و متفاوتی را میتوانید با استفاده از ورق های پیش ساخته گچی اجرا نمایید که نورپردازی آن نیز بسیار متنوع بوده و میتواند با استفاده از ریسه های مخفی و یا هالوژن نور محیط شما را بصورت متفاوتی تامین نماید.

 


لیست اخبار

مقالات