انواع سقف کاذب تصویری و طرح دار و کاربرد آنها

انواع سقف کاذب تصویری و طرح دار و کاربرد آنها

انواع سقف کاذب تصویری و طرح دار و کاربرد آنها

 

 

آگاهی از انواع سقف کاذب تصویری و طرح دار و کاربرد آنها ، یکی از ابتدایی ترین نیازها جهت اجرای آن در دکوراسیون داخلی میباشد. چراکه اگر از کاربرد و ویژگی های آن بی اطلاع باشید ، ممکن است نتیجه ی نهایی کار با آنچه که شما انتظار داشتید فاصله ی زیادی داشته باشد ، و یا اینکه ویژگی آن با شرایط محیطی شما همخوانی نداشته و متحمل هزینه ای دوباره جهت حذف و اجرای نوع دیگری از آن شوید.

 سقف کاذب طرح آسمان نسل جدیدی از متریال دکوراسیون داخلی است که طرفداران بسیاری دارد. این محصول به صورت های مختلف تولید میشود که در اجرا و چهره ی نهایی سقف تاثیرگذار است. سقف تصویردار در دو دسته ی کلی : آسمان مجازی و کشسان تولید و اجرا میگردد که از نظر جنس و اجرا کلملا متفاوت از یکدیگر میباشند.

همچنین این دو دسته خود دارای زیر مجموعه هایی است که از نظر چهره و همچنین قیمت متفاوت میباشند. برای آشنایی با تمامی محصولات تولیدی در زمینه ی سقف کاذب آسمان مجازی و سقف کشسان ادامه ی مطلب را مطالعه فرمایید.

 

سقف آسمان مجازی چیست؟

 

 سقف آسمان مجازی

 

 

یکی از دسته های اصلی سقف تصویری ، آسمان مجازی است. اما آسمان مجازی چیست و چه مزیت و معایبی دارد؟ طلق های شفاف 60 در 60 است که با چاپ عکس و طرح مورد نظر شما ، تبدیل به یک سقف تصویردار دکوراتیو میشود. اینکه چه ابعادی مورد نیاز شماست و یا چه طرحی را به عنوان سقف کاذب محیط تان میپسندید ، به سفارش شما بستگی دارد. این بدین معنی است که سقف کاذب شما کاملا سفارشی بوده و پس از سفارش شما تولید میشود.

بالاترین حدی که بتوان به صورت یکپارچه این نوع سقف را چاپ و اجرا کرد ورق 1.20 در 1.80 سانت است ؛ البته بدلیل اینکه بتوان این ابعاد را اجرا کرد باید از ورق 8 میل به بالا استفاده کرد ، وزن بسیار سنگینی پیدا خواهد کرد و به همین دلیل است که اجرای سقف آسمان مجازی با این ابعاد چندان منطقی و روتین نمیباشد.

 

انواع آسمان مجازی

 

 انواع آسمان مجازی

سقف کاذب طرح آسمان انواع متفاوتی از نظر کیفیت و قیمت دارد. انواع سقف آسمان مجازی از نظر نوع چاپ عبارت است از:

  1. چاپی: بدین صورت است که طرح مد نظر به صورت مستقیم بر روی تایل چاپ میشود.
  2. استیکری: در این روش طرح انتخابی بر روی کاغذ برچسب دار چاپ شده و بر روی طلق چسبانده میشود.

کیفیت سقف آسمان نما از نوع چاپی بسیار بهتر و بالاتر از نوع استیکری بوده،  چراکه عبور نور و شفافیت طلق طرحدار شما به صورت چاپ مستقیم بسیار بهتر از نوع برچسبی خواهد بود. البته خود تایل های چاپی نیز از درجه بندی برخوردار است. که به طور کلی به چاپی درجه ی یک و درجه ی دو تقسیم بندی میشود.

از نظر هزینه و قیمت پایین ترین حد مربوط به طلق طرح آسمان استیکری در ابعاد 60 در 60 ضخامت دو میلیمتری بوده و بالاترین قیمت مربوط به طلق طرحدار چاپی درجه ی یک میباشد که طبیعتا هر اندازه ابعاد انتخابی شما بزرگتر باشد ، ضخامت طلق هم باید بالاتر رود که همین موضوع سبب افزایش قیمت آن میشود.

 

سقف کشسان چیست؟

 

 سقف کشسان

 

نوع دیگری از سقف تصویردار در دکوراسیون داخلی ، سقف کشسان است که یکپارچه اجرا شدن آن سبب محبوبیت این محصول گردیده. جنس این نوع سقف ، پارچه ی الستیکی است که بیشترین ترکیبات آن را پی وی سی تشکیل میدهد و همین امر سبب مقاومت این پارچه  در برابر حرارت ، رطوبت و آب میشود.

ضخامت  پارچه سقف کشسان 2 میلیمتر بوده اما با این ضخامت توانایی حمل بار تا 250 کیلوگرم را دارد. به همین منظور بر خلاف باور عموم میتوان اکسسوری های لازم را نصب و اجرا کرد. همچون لوستر ، هواکش و ....

 

انواع سقف کشسان

 

 انواع سقف کشسان

 

سقف کشسان انواع متفاوتی از نظر ظاهری دارد که عبارت است از:

  1. سقف کشسان آینه ای : همانطور که از نام آن پیداست ، مانند آینه براق و انعکاس دهنده ی نور است که همین موضوع سبب جذابیت بصری این محصول میگردد. این متریال را با عنوان سقف لاکر نیز میشناسند.
  2. سقف کشسان ساتین : شفاف بوده و قابلیت عبور نور از خود را دارد. این محصول به صورت ساده و همچنین چاپ طرح در دسترس قرار میگیرد و برای زیبایی بیشتر نورپردازی در زیر آن از اهم کار برای اجرای این محصول محسوب میشود.
  3. سقف کهکشانی : میتوانید برای نمایش کهکشان از چاپ و یا اجرای لامپهای کریستالی و فیبر نوری بر روی پارچه ی کشسان بهره گیرید.

قیمت سقف کشسان نیز با توجه به نوع جنس و چاپ متفاوت بوده و معمولا به صورت کلی اعم از جنس ، نصب و نورپردازی مربوطه قیمت تمام شده را خدمتتان اعلام میکنند.


لیست اخبار

مقالات