چرا همیشه رنگ دیوارها سفید است؟

چرا همیشه رنگ دیوارها سفید است؟

چرا همیشه رنگ دیوارها سفید است؟

رایج ترین انتخاب برای رنگ دیوار محیط های مسکونی ، بالاخص برای نشیمن و پذیرایی رنگ های روشن است .

همیشه این نکته را در نظر داشتیم که برای بزرگتر دیده شدن فضا باید از رنگ های روشن استفاده کنیم اما ایا تا به حال فکر کرده ایم چرا فضاهای بزرگ را نیز به رنگ های روشن در می آورند؟

رنگ های روشن شامل طیف گوناگونی از رنگ ها می شود، آبی روشن ، کرم ، سبز روشن و ...

این رنگ ها با درجه ی بسیار کم و با مقدار بسیار زیادی رنگ سفید ، رنگ روشن محسوب می شوند.جسارت استفاده از رنگ های شاد را تمام طراحان و یا افراد عادی ندارند و یکی از دلایل استفاده زیاد از رنگ های خنثی همین موضوع می باشد.

اما دلیل دیگر استفاده از طیف رنگی کرم ، گرمای رنگ است که محیط را آرام میکند . برای داشتن محیطی صمیمی از رنگ گرم باید استفاده شود. معمولا برای تالار های پذیرایی و برای محیط هایی مثل نشیمن باید از رنگ های گرم استفاده شود تا افراد اگر یکدیگر را نمیشناسند و یا آشنایی آنها محدود است با این روش سریع تر با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

نوع سبک طراحی دکوراسیون اگر کلاسیک باشد بهترین گزینه برای رنگ دیوارها رنگ های گرم و روشن است . بدنه ی دکوراسیون باید به این رنگ ها مزین شود تا دکوراسیونی کلاسیک و لوکس پدید آید.

رنگ آمیزی- دکوراسیون

رنگ های روشن در ابعاد بالا به عنوان تمام کننده ی کار هستند . معمولا این رنگ ها معروف به رنگ های نجات دهنده هستند و هرکجا طراحان  کمبود رنگ های مکمل فضا داشته باشند به کمک این رنگ ها فضا را تکمیل میکنند.

رنگ سفید و خنثی به کمک مینیمالیست ها می آید . کسانی که سبک مینیمالیست را می پسندند از دیوارها و وسایل سفید ساده استفاده میکنند و فضا را به ساده ترین شکل ممکن دکور میکنند.

رنگ سفید به کمک دیگر سبک های موجود می آید به طور مثال برای سبک مدیترانه ای دیوارهای کاملا سفید با مبلمان آبی مدیترانه ای ترکیبی جذاب می سازد. همچنین دکوراسیون ساحلی از جمله دکوراسیونی است که معمولا ترکیب رنگی قهوه ای با سفید می باشد.

دکوراسیون داخلی

با تمام این تفاسیر گفته شده ، بهترین گزینه جهت موارد بالا رنگ های خنثی و روشن است .

برای ایجاد بافت بر روی دیواره ها علاوه بر رنگ آمیزی از دیوارپوش های متنوع استفاده می شود . دیوارپوش های پی وی سی با انواع بافت های مختلف و رنگ های متنوع  تولید می شوند تا بهترین دکوراسیون را برای ما پدید آورند.

دکوراسیون داخلی

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره با کارشناسان ما لطفا با شماره ی 71731-021 تماس بگیرید.

 


لیست اخبار

مقالات