توصیه هایی جهت خرید قرنیز پی وی سی

 توصیه هایی جهت خرید قرنیز پی وی سی

 توصیه هایی جهت خرید قرنیز پی وی سی

دیوارپوش های پی وی سی که در مکان های مختلفی به کار می روند ، همواره نیاز به ابزار برای تمام کردن دکوراسیون دارند. ابزار های متفاوت برای نبش ، کنج و .... از جنس پی وی سی تولید می گردند تا به زیبایی کار بیفزایند و تمام کننده ی کار باشند.

قرنیز پی وی سی

ابزار قرنیز برای پایین کار چندین نقش ایفا میکند:

پایین کار در نقطه ای که دیوار به زمین می رسد ، حساسیت بیشتر است . در هنگام عبور مرور بیشترین ضربه به این قسمت وارد می شود. هنگام نظافت حساسیت این قسمت از کار بیشتر است . پس نیاز به ابزاری است که از حساسیت آن بکاهد.بنابراین از قرنیز در ابعاد و اشکال متنوع و جنس های گوناگون استفاده می گردد.

اگر در پایین کار پانل های پی وی سی و یا ام دی اف و ... رها شود زیبایی کار کم می شود بنابراین از قرنیز استفاده می شود .

قرنیز ها انواع داکتی و غیر داکتی دارند. برای عبور سیم از داخل قرنیز از نوع داکتی آن استفاده می شود که از بیرون ماندن سیم ها جلوگیری می کند، این موضوع باعث می شود تا هم سیم ها آسیب نبینند و هم فضا مرتب تر شود.

قرنیز های غیر داکتی مقاومت بیشتری دارند و معمولا توپر هستند .

قرنیز پی وی سی

قرنیز ها متنوعی در بازار موجودند :

  1. قرنیز سنگی
  2. قرنیز ام دی اف
  3. قرنیز پی وی سی
  4. قرنیز پلی استایرن

 

قرنیز پلی استایرن

سابقا قرنیزهای سنگی بیشترین استفاده را در فضاها داشت ، زیرا مقاومت آن بسیار بالاست و متریال سنگ همواره در دسترس بود. با پیشرفت دکوراسیون داخلی قرنیز های ام دی اف در طرح ها و رنگ ها و ابعاد متنوع وارد بازار شد. این قرنیز ها بسیار زیبا تر هستند و در رنگ های متنوع در دسترس هستند. قرنیز های ام دی اف مقاومتی نسبتا بالا دارند اما در مقابل قرنیز های سنگی حساس تر هستند، این قرنیز ها نسبت به رطوبت ، ضربه های سخت و جسم نوک تیز حساس هستند.

 

قرنیز های پی وی سی عموما تو خالی و داکتی هستند. از جمله ویژگی های این قرنیز مقاومت در برابر رطوبت است . این قرنیز ها کاملا قابل شستشو هستند و در طرح های غیر از چوب تولید می شوند.

 

قرنیز های پلی استایرن نوعی از قرنیز های پی وی سی هستند که تو پر هستند، این قرنیزها ترکیبی است از قرنیزهای بالا. مقاومت قرنیز ها بالاست و در مقابل رطوبت کاملا مقاومند. طرح های قرنیز پلی استایرن بسیار نزدیک به قرنیز های ام دی اف است .

 

انواع دیگر قرنیز ها نیز در بازار موجودند و ویژگی های خاص خود را دارند که در مطالب بعدی بیشتر با آن آشنا می شوید.

 


لیست اخبار

مقالات