سنگ مصنوعی نورگذر (بک لایت)

سنگ مصنوعی نورگذر (بک لایت)

سنگ مصنوعی نورگذر (بک لایت)

در دکوراسیون داخلی ،نورپردازی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. تعبیه ی نورهای مخفی و یا نور پردازی های  خاص برای متریال های متنوع کاری سخت است.

سنگ مصنوعی با تولید محصولی جدید این مشکل را حل کرده است.

ماربل شیت نورگذر

سنگ های  مصنوعی نورگذر :

محصولی جدید از خانواده ی سنگ های مصنوعی می باشد که نور را از خود عبور می دهد.  این سنگ ها در دکوراسیون داخلی کاربردهای فراوانی  دارند . این سنگ ها امکان نورپردازی را دارند و به عنوان منبع نوری خفیف نیز قابل استفاده اند.

جنس اصلی دیوارپوش های ماربل شیت شفاف یا نورگذر از پی وی سی می باشد بنابراین از اکثر ویژگی های پی وی سی برخوردار است .

در معماری و دکوراسیون داخلی یکی از نقاط ضعف طراحی ها نحوه ی نورپرازی و پوشش سیم های اتصالی نورپردازی دکوراتیو است .این مشکل با سنگ مصنوعی شفاف حل می شود.نور عبوری از دیوارپوش های سنگ مصنوعی شفاف خفیف بوده و به عنوان منبع نوری اصلی مورد استفاده قرار نمی گیرند اما در برخی از موارد می توان به عنوان منبع نوری کمکی از آن بهره گرفت.

سنگ مصنوعی شفاف

از موارد استفاده ی این سنگ ها می توان به :

 1. طراحی کانتر
 2. طراحی دیوار
 3. طراحی اجسام دکوراتیو
 4. پوشش سقف
 5. قاب های تزیینی و...

اشاره کرد.

 ماربل شیت

ویژگی های منحصر به فرد این سنگ های مصنوعی نورگذر آن ها را به متریالی محبوب و ویژه تبدیل کرده است:

 1. سنگ های مصنوعی نورگذر (بک لایت ) وزن کمی دارند و همین موضوع باعث می شود تا وزن سازه ای ساختمان دچار مشکل نشود و جا به جایی مصالح آسان باشد.
 2. سنگ های مصنوعی (ماربل شیت ) نورگذر در مقابل رطوبت مقاومند. رویه ی این سنگ ها با پوششی از رزین مخصوص پوشانده شده و این سنگ ها را ضد رطوبت کرده است. به همین دلیل برای فضاهای خیس مانند استخر ها و دکوراسیون سرویس ها نیز مناسبند.
 3. نصب آسان این محصول که در مدت زمان کوتاهی انجام می پذیرد .
 4. ماربل شیت های بک لایت مانند ماربل شیت های ساده یک تکه و بدون درز هستند و در ابعاد 120*280 تولید می شوند.
 5. سنگ های مصنوعی بک لایت از طول عمر بالایی برخوردارند و در اثر نشست ساختمان و یا سرما و گرما ترک نمی خورند و از بین نمی روند. 
 6. ماربل شیت های نورگذر قابل نصب بر روی سطوح مختلفی می باشند و انعطاف پذیرند . قابلیت سوراخ کاری و ایجاد فرم های منحنی از ویژگی هایی هستند که سنگ های طبیعی ندارند و همین امر سنگ های مصنوعی را خاص می کند.
 7. سنگ های مصنوعی نورگذر یا شفاف آنتی باکتریال هستند و قابل استفاده در مکان های ایزوله و بیمارستانی هستند.

 ماربل شیت

با توجه به ویژگی های گفته شده در بالا سنگ های مصنوعی نورگذر متریالی مدرن و خاص هستند و در دکوراسیون داخلی جایگاه خاصی دارند.

 

 

برای اطلاعات بیشتر و ارتباط با کارشناسان ما با شماره ی 71731-021 تماس بگیرید.

 

 


لیست اخبار

مقالات