دیوارپوش آجری

دیوارپوش آجری

دیوارپوش آجری

یکی از جدید ترین متریال هایی که برای دکوراسیون مدرن استفاده می شود دیوارپوش های آجری است. آجر مصالح بنایی که از قدیم در صنعت ساختمان استفاده میشد، امروزه  در داخل ساختمان وبه صورت دکوراتیو مورد استفاده قرار میگیرد.

دیوارپوش های طرح آجر که از فایبر کامپوزیت تهیه می شدند، برای دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار میگرفتند اما با توجه به نیاز این دیوارپوش ها به ماستیک شدن و رزین  (رزین ماده ای سرطانزاست )استفاده شده در حین نصب ، طراحان استفاده از این دیوارپوش ها  را به تدریج کم کردند.

دیوارپوش آجری

محصولی که جایگزین دیوارپوش های فایبر کامپوزیت شد، آجرهای طبیعی هستند. این آجرها در ابعاد استاندارد و به صورت سنتی تولید می شوند. آجرهایی که برای دکوراسیون داخلی تهیه می شوند ضخامت 1 الی 2 سانت را دارا هستند.

در طول روند تولید آجرهای دکوراتیو به مواد اولیه ی آن رنگ اضافه می شود  بنابراین این آجرها در رنگ های متنوع : سبز،آبی،مشکی ،سفید ، طیف های کرم و قهوه ای ،قرمز و ... تولید می شوند.

دیوارپوش

نحوه ی نصب دیوارپوش آجری:

دیوارپوش های آجری به صورت کارتن و آجرهای جداگانه به دست مشتری می رسند. این آجرها توسط نصاب با چسب مخصوص به دیوار نصب می شوند و برای ایجاد فاصله ی مناسب از اسپیسر (صلیب) های پلاستیکی استفاده می شود. بعد از خشک شدن آجر ها در فاصله های ما بین آن ها با پودر بندکشی پر می شود.

 دیوارپوش آجری

فضاهای مناسب برای استفاده از دیوارپوش های آجری

در دکوراسیون فضای داخلی نقاطی وجود دارند که به آن فوکال پوینت یا نقاط  کانون توجه می گویند. برای دیزاین کردن این فضاها در منزل بهتر است از دیوارپوش های متفاوتی استفاده شود که گزینه ی دیوارپوش های آجری یکی از مناسب ترین راه هاست.

معمولا یکی از فضاهایی که دیوارپوش آجری مورد استفاده قرار میگیرد دیوارپشت تلویزیون است.

دیوارپوش آجری

فضاهای تجاری و فروشگاهی با این دیوارپوش ها تبدیل به محیطی جذاب می شود.

این دیوارپوش ها مناسب دکوراسیون کافی شاپ ها نیز هست.


لیست اخبار

مقالات