دکوراسیون داخلی مدارس

دکوراسیون داخلی مدارس

دکوراسیون داخلی مدارس

دکوراسیون داخلی مدارس

مدرسه ها یکی از مکان هایی هستند که کمترین توجه برای دکوراسیون داخلی به آن ها می شود.معمولا در مدارس کلاس ها کاملا بی روح و راهرو ها و تمامی فضا ها به صورت اتاق های غیر استاندارد و ساده هستند.

اما میدانیم که دوران کودکی و نوجوانی هر فرد در مدرسه گذرانده می شود و از عوامل مهم شکل گیری شخصیت هر فرد محیط است.

دکوراسیون داخلی مدارس

از این رو با چند تکنیک ساده می توان محیط مدرسه را دلنشین کرد.

1.اولین مساله در طراحی و دکوراسیون داخلی مدارس ، انتخاب رنگ های مناسب برای دیوار ها و پوشش های کلاس هاست . رنگ کلاس های درس با توجه به رده ی سنی کودکان یا نوجوانان تعیین می شود.اگر رنگ بندی به درستی انجام پذیرد میزان علاقه ی کودکان به بودن در فضا بیشتر می شود و یا حتی در میزان یادگیری آن ها تاثیر دارد.

2.رنگ راهروها اگر خنثی همراه با طراحی های خاص باشد جذابیت فضا بیشتر می شود.

دکوراسیون داخلی

3.نحوه ی چیدمان میز و نیمکت ها از گذشته به صورت خطی بوده است،هنوز هم بهترین نحوه ی چیدمان محسوب می شود اما برای برخی از کلاس ها بهتر است جا به جایی نیمکت ها میسر باشد بنابراین بهتر است که میز و نیمکت ها به زمین پیچ نشده باشد.

دکوراسیون

4.نورپردازی برای کلاس درس به طور استاندارد باید یکنواخت و از سمت چپ تابانده شود. نور کلاس ها اگر کم  باشد باعث خواب آلودگی و اگر زیاد باشد باعث خستگی و آزار چشم می شود.

5.در کلاس های درسی وجود قفسه ،کتابخانه،گیره ی لباس و... به مرتب بودن فضای کلاس کمک می کند.

دکوراسیون مدارس

در این مقاله سعی شد تا به اختصار به دکوراسیون محیط آموزشی مدرسه پرداخته شود.برای مشاوره و اطلاعات بیشتر با شماره های 71731-021 تماس بگیرید.


لیست اخبار

مقالات