ایجاد نقطه ی کانونی در دکوراسیون داخلی

ایجاد نقطه ی کانونی در دکوراسیون داخلی

ایجاد نقطه ی کانونی در دکوراسیون داخلی

http://azaran-plast.com/wall-cover

نقطه ی کانونی، اصلی مهم است که در دکوراسیون داخلی از اهمیت بسیاری برخوردار میباشد. هنگام طراحی و یا بازسازی باید حتما به یک نقطه ی کانونی توجه و ایجاد کنید. در این مقاله چندین روش برای ایجاد نقطه ی کانونی با دیوار در دکوراسیون داخلی معرفی میکنیم.

چگونه یک دیوار مشخص را انتخاب می کنید؟

http://azaran-plast.com/wall-cover

بهترین دیوار برای تبدیل شدن به یک نقطه کانونی، این است که مرکز تمرکز اتاق را حفظ می کند. این می تواند دیوار پشت مبل یا تلویزیون در اتاق نشیمن یا دیوار در بالای تخت در اتاق خواب باشد.همیشه از دیوارهایی که دارای پنجره ها و درها هستند اجتناب کنید، زیرا اینها تمایل دارند تا از اثر بصری که در تلاش برای ایجاد آن هستید، منحرف شوید.

رنگ دیوار

http://azaran-plast.com/wall-cover

یک رنگ می تواند یک وسیله ساده برای ایجاد یک دیوار جهت نقطه ی کانونی باشد. درمورد اینکه چگونه یک دیوار در یک رنگ کاملا متفاوت، چشمانتان را به سمت خودش جذب میکند از جمله مواردی است که باید به آن دقت کرد؛اما چه رنگی را انتخاب میکنید؟ این به دکور فعلی اتاق بستگی دارد، به علاوه فضای مورد نظر شما. در حالی که رنگ های تیره می توانند فریبنده باشند، آنها همچنین می توانند تأثیر متقابل را از بقیه تن های خنثی اتاق تضمین کنند. توصیه ما این است: دیوار را رنگی کنید که چندین سایه تیره تر از بقیه دیوارهای اتاق است؛ یابه رنگ های تکراری در اتاق نگاه کنید، مانند مبل، بالش های پراکنده، سایه های لامپ، و اجازه دهید این الهام شما برای رنگ دیوار جهت ایجاد نقطه ی کانونی باشد.

کاغذ دیواری

http://azaran-plast.com/wall-cover

انتخاب یک کاغذ دیواری با طرحی برجسته و یا رنگی خاص میتواند در ایجاد نقطه ی کانونی در دکوراسیون داخلی موثر واقع شود. مثلا اگر تمامی کاغذ دیواری فضای خود را ساده انتخاب کنید و فقط یک دیوار را با طرح مورد علاقه و رنگی برجسته تر انتخاب و کار کنید شما توانسته اید تا در ایجاد یک نقطه ی کانونی زیبا موفق باشید.

پوستر

http://azaran-plast.com/wall-cover

اگر می خواهید یک الگو در کانون اتاق قرار دهید، پوستر می تواند کمک کند! اما به یاد داشته باشید که نوع تصویر زمینه که انتخاب می کنید باید با بقیه اتاق هماهنگ  و مکمل فضا باشد، نه اینکه تصویری کاملا متفاوت با ترکیبات دکوراسیون داخلی باشد زیرا این عمل نتیجه ای کاملا معکوس را با خود به همراه داشت زیرا سبب دلزدگی بصری و کاهش چشمگیر زیبایی دکوراسیون داخلی شما خواهد شد.

دیوارپوش

http://azaran-plast.com/wall-cover

انتخاب یک دیوارپوش با طرح و رنگی متفاوت اما متناسب با دکوراسیون داخلی میتواند ایده ی بسیار مناسبی برای ایجاد نقطه ی کانونی در دکوراسیون داخلی اتاق پذیرایی و یا نشیمن باشد. معمولا دیوار پشت تلویزیون یک انتخاب بسیار مناسب برای ایجاد نقطه ی کانونی در اتاق نشیمن میباشد.

انتخاب دیوار نقطه کانونی حمام

http://azaran-plast.com/wall-cover

در اینجا کمی پیچیده تر است، اما غیر ممکن نیست. یکی از رایج ترین دیوارهای انتخابی، دیوار دوش یا پشت وان حمام است. انتخاب یک طرح متفاوت از دیوارپوش و یا کاشی میتواند به ایجاد نقطه ی کانونی در حمام شما کمک نماید.

انتخاب دیوار نقطه کانونی اتاق خواب

http://azaran-plast.com/wall-cover

یکی از بهترین و محبوب ترین دیوارها برای ایجاد نقطه ی کانونی در دکوراسیون داخلی اتاق خواب، دیوار پشت تخت است. انتخاب این دیوار چند دلیل دارد: دلیل اول اینکه تخت در اتاق خواب همیشه نقطه ی کانونی هست حال شما میتوانید با تغییر مسیر نگاه از تخت به دیوارپشتی آن زیبایی و جلوه ی دکوراسیون داخلی اتاق خود را چندین برابر نمایید و دلیل دیگر که از همه مهمتر نیز هست ایجاد یک دیوار شلوغ و یا تصویر های پر انرژی و رنگارنگ و یا حتی یک تصویر زیبا در هر کجای اتاق میتواند مانعی برای خواب رفتن راحت شما شود اما در این صورت هنگام خواب تمامی تصاویر از چشمان شما پنهان خواهد ماند.

 


لیست اخبار

مقالات