دکوراسیون داخلی ایرانی

راهکارهایی برای شاد و جذاب کردن دکوراسیون داخلی خانه های بی پنجره . شرکت آذران پلاستیک

اتاق های بی پنجره ، تاریک و دلگیر هستند اما متاسفانه طراحی برخی خانه ها به گونه ای است که امکان ساخت پنجره در آن وجود ندارد . اگر خانه شما نیز این گونه است ، نگران نباشید ، ما راهکارهایی را برای شما آورده ایم تا خانه دلگیرتان را شاد و جذاب کنید و دکوراسیون داخلی مناسبی برای فضا ایجاد شود .

نقطه کانونی

نقطه کانونی در دکوراسیون داخلی یک اتاق دقیقا همان قسمتی است که کانون توجه و جذابیت دکوراسیون را به خود اختصاص می دهد . شما می توانید شومینه ، تابلوی نقاشی ، قفسه کتاب یا هرچیز دیگری را به عنوان نقطه کانونی در نظر بگیرید . در این صورت توجه مهمان ها در وهله اول به آن جذب می شوند و دیگر متوجه نبود پنجره نمی شوند. با مشخص کردن نقطه کانونی ، چیدمان مبل ها نیز برایتان آسان تر خواد شد .

رنگ

تاثیرگذارترین راه برای ایجاد فضایی باز و روشن دردکوراسیون داخلی  خانه ، رنگ دیوار ، سقف و زمین است . طراحان دکوراسیون داخلی  نیز معتقدند که استفاده از رنگ های روشن در بزرگ نشان دادن فضا موثر است ، در حالی که رنگ های تیره فضا را کوچکتر از آن چیزی که هست نشان می دهند. منظور از رنگ های روشن تنها سفید نیست بلکه رنگ های گرم خنثی مانند زرد کم رنگ یا زرد ، سبز نیز موجب روشنی ، بزرگی و گرمی اتاق های بدون پنجره می شوند . از رنگ هایی با تونالیته مشابه و طرح های ساده استفاده کنید تا در عین جذابیت ، فضا را شلوغ و خفه نشان ندهند . رنگ های روشن تر را برای فضای بالای خانه به کار برید به عنوان مثال سقف را سفید کنید .

نور

نور می تواند در دکوراسیون داخلی و بزرگ و روشن تر کردن اتاق های بدون پنجره تاثیر گذار باشد . سه نوع نور برای دکوراسیون داخلی وجود دارد که برای فضای خانه نیز مناسب است. نور کلی ( ملایم ، سراسری ) نور کاربردی (روشن متمرکز ) و نور دکوراتیو ( قوی ، نمایشی ) . با به کار بردن این سه نوع نور در مکان های مختلف خانه ، علاوه بر زیبایی فضا در دکوراسیون داخلی  ، فعالیت های مختلف را در مکان های مختلف خانه آسان تر خواهید انجام داد .

انعکاس

به کار بردن سطوح شیشه ای و آینه به خصوص در  دکوراسیون داخلی و مکان هایی که نور را منعکس می کند ، موجب بزرگتر و روشن تر شدن فضا می شود . لوازم تزئینی شیشه ای و فلزی و رنگ های روغنی براق برای کف پوش و دیوارها نیز اتنخاب خوبی برای طراحی دکوراسیون داخلی هستند.

مبلمان

انتخاب مبل هایی با طرح های ساده ، از شلوغی فضا جلوگیری می کند . به جای کاناپه های بزرگ و جاگیر از مبل های چوبی ساده برای دکوراسیون داخلی استفاده می شود .

 منبع : www.bartarinha.ir

امتیاز بدهید

نظر خود را بنویسید

مقالات