دکوراسیون داخلی منزل 2017

فنگ شویی در دکوراسیون داخلی منزل

5 نکته فنگ شویی در دکوراسیون داخلی منزل


مشغله های زیادی در زندگی همه ما وجود دارد، در کنار این همه فشار خوب است که دکوراسیون داخلی منزل هر یک از ما  به نحوی باشد که باعث آرامش شود، خانه پناهگاهی شود که در آن بتوانیم چند نفس عمیق و راحت بکشیم و ذهن خود را آرام کنیم.  فنگ شویی سیستمی از قانون هاست که اجازه می دهد انرژی مثبت بین فضاهای یک خانه جریان پیدا کند. قوانین فنگ شویی برای دکوراسیون منزل زیاد هستند. استفاده از چند نمونه این قوانین کمک می کنند که وضعیت جو خانه بهتر شود و این کار تاثیر خوبی در آرامش روح و اعصاب دارد.

اینجا ۵ راه و ایده ساده استفاده از فنگ شویی در دکوراسیون منزل را معرفی می کنیم. فقط به خاطر دشته باشید همان طور که فنگ شویی به ایجاد یک دکوراسیون خوب کمک می کند، یک دکوراسیون و طراحی داخلی خوب هم در به کار بردن بهترین روش های فنگ شویی کمک می کند.

۱- بهترین و لذت بخش ترین رنگ را انتخاب کنید.

 رنگی که برای اتاق ها انتخاب می کنید به حسی که در شما ایجاد می کنند بستگی دارد، باید دقت کنید رنگ هایی را که به شما انرژی خوبی می دهند استفاده کنید. ممکن است رنگی را که دوست دارید را در فضا داشته باشید ولی این رنگ قدیمی و تیره و کثیف شده، می توایند دوباره روی آن همان رنگ را بزنید تا تمیز شود. مهم این است که رنگ، رنگ مورد علاقه ی شما و تمیز باشد.

۲- مبلمان را در میان مسیر های رفت و آمد خانه قرار ندهید.

 مطمئن شوید که جای مبلمان نشیمن درست قرار گرفته و مثلاً برای وارد شدن به نشیمن لازم نیست از پشت مبل رد شید. خیلی مهم است که دسترسی و رفت و آمد راحتی بین اتاق های خانه داشته باشید. اتاقی که مبلمانش در جای مناسب قرار گرفته و حرکت کردن در آن راحت است، بسیار جذاب و دعوت کننده است.

۳- وسایل دکوری که دوست دارید در دکوراسیون منزل خود به کار ببرید.

 اگر یک تابلوی هنری، آباژوری بلند و یا هر وسایلی که دوست دارید به صورتی در اتاق یا نشیمن منزل قرار دهید که دقیقاً در دید باشد، فضای شما بسیار خوشایند می شود.

۴- سِت مبلمان نشیمن را در حالتی صمیمانه کنار هم بچینید.

 مهم نیست که چه تعداد مبلمان در نشیمن قرار می دهید ولی دقت کنید که آن ها را طوری بچینید که تمام آن ها به همدیگر ارتباط داشته باشند و جای آن ها برای گفت و گو در جمع مناسب باشد. فراموش نکنید که بین مبلمان میزی هم قرار دهید تا مهمانان بتوانند لیوان چای، کتاب یا …. را آن جا بگذارند.

۵- شلوغی  را از خانه دور کنید مهم نیست که چه تعداد مبلمان در نشیمن قرار می دهید ولی دقت کنید که آن ها را طوری بچینید که تمام آن ها به همدیگر ارتباط داشته باشند و جای آن ها برای گفت و گو در جمع مناسب باشد. فراموش نکنید که بین مبلمان میزی هم قرار دهید تا مهمانان بتوانند لیوان چای، کتاب یا …. را آن جا بگذارند.

۵- شلوغی  را از خانه دور کنید.

زندگی همه ما این روز ها شلوغ شده و به همین دلیل باید طراحی داخلی منزل خلوت تر باشد. از رنگ های روشن و تمیز استفاده کنید، وسایلی را که قدیمی شده اند و انرژی کهنه و خسته کننده ای دارند را بردارید و لوازم سبک تر با حس تازگی را جای آن ها قرار دهید.

امتیاز بدهید

نظر خود را بنویسید

مقالات