سقف کاذب کناف

سقف کاذب کناف

حتما تا به حال نام کناف و سقف کاذب کناف به گوشتان خورده است. اما آیا اطلاعات کافی درباره این متریال دارید؟

کناف می تواند هم در سقف و هم بر روی دیوارها اجرا شود. صفحات کناف به عنوان سقف کاذب بر روی سقف با سازه های مخصوص اجرا می شود.در ادامه به بررسی کناف ، انواع و ویژگی  آن می پردازیم...

کناف چیست؟

سقف کناف

یکی از سیستم های ساخت و ساز خشک سیستم کناف می باشد. کناف صفحات روکش دار گچی هستند که به صورت آماده تولید می شوند.

سیستم نصب کناف برای دیوارها ،سازه های فلزی گالوانیزه هستند که صفحات کناف بر روی آن پیچ می شوند. درز های به وجود آمده با بتونه پر شده و سطوح صاف به وجود آمده آماده ی رنگ آمیزی می گردد.

نصب سقف کاذب کناف

سقف کاذب کناف

در مرحله ی نصب دیوار های کناف ، نیازی به ملات خاک نمی باشد و همین امر موجب کم شدن وزن و سرعت نصب و اجرا می گردد.برای یکنواخت شدن سطح دیوارهای کناف از نوار بتونه استفاده می شود .این نوار باعث جلوگیری از ترک خوردن سطح نیز می شود.

محل پیچ شدن ورق های کناف به سازه های گالوانیزه نیز پوشانده شده و یک لایه ماستیک می شوند .همین امر موجب شده تا جذب رنگ کاهش پیدا کند و یک سطح صاف و مناسب ایجاد گردد.

دیوارهای کناف عایقی در برابر صدا می باشد، اما برای بیشتر شدن عایق صدا از پشم سنگ در پشت ورق های کناف می توان استفاده کرد.پشم سنگ در بین دو پانل قرار میگیرد.

برای بازسازی دیوارهای ساختمان های قدیمی از ورق های کناف روی دیوارهای اصلی می توان استفاده کرد که با چسبی مخصوص بر روی دیوارهای اصلی نصب می شود.در بین فاصله ی دیوارهای قدیمی و پانل های کناف امکان قرار دادن پشم سنگ جهت عایق کردن فضا وجود دارد.

ویژگی و مزایا ی سقف کاذب کناف

سقف کاذب گچی

یکی از مزایای سیستم کناف امکان ایجاد فرم های دکوراتیو می باشد . ورق های کناف قابلیت برش و فرم گیری دارند.

وزن کناف در برابر دیوارهای سنتی 15 برابر سبک تر است.کاهش بار مرده ی ساختمان باعث می شود تا تاثیر نیروی زلزله روی ساختمان کمتر شود.علاوه بر سبکی نحوه ی اتصال ورق های کناف به گونه ایست که تاثیر نیروی زلزله  را کم میکند.

از مزیت سیستم کناف دسترسی آسان به تاسیسات است که در صورت ترکیدن لوله ها ، به راحتی قسمت آسیب دیده جدا می شود و بعد از تعمیرات دوباره نصب میگردد.

 انواع مختلف کناف

 سقف کناف گچی پیش ساخته

سقف کاذب کناف با توجه به شرایط هر فضا نوع خاصی از ورق های کناف را تولید می کند.

 در فضاهای عادی ورق های RG (regular board) مورد استفاده قرار می گیرد.ورق های RG مناسب فضاهای مرطوب نمی باشد به همین دلیل شرکت کناف ورق های MR ( moisture resistant board) که ضد رطوبت هستند را تولید کرده است.

ورق های (fire resistant board) هم ضد حریق هستند و تا 3 ساعت در برابر حریق مقاومت می کنند.

سیستم کناف یکی از پرطرفدار ترین سیستم ساخت و ساز خشک است، برای مشاوره و اطلاعات بیشتر با شماره های  71731-021 تماس بگیرید.

امتیاز بدهید
  • فریده
  • 1398/08/20

سلام مطالب خیلییی خوب و کافی هست ولی چرا اجازه کپی کردن نیست؟؟؟؟؟؟؟؟ واقعا خیلی خوب میشد اگه میتونستیم کپی کنیم

نظر خود را بنویسید

مقالات