اجرای سقف کاذب آذران پلاست ، قیمت سقف کاذب

سقف کاذب

در حالی که شما خانه جدید خود را طراحی و یا قدیمی خود را بازسازی، چند چیز است که شما را به عنوان یک آشپزخانه مدولار و یا سقف پر زرق و برق وجود دارد. در حالی که سقف کاذب ممکن است به راحتی صدایی داشته باشد، مواردی وجود دارد که باید قبل از تصمیم گیری درباره این که آیا واقعا می خواهید یا نه، باید به خاطر بسپارید. در زیر چند چیز است که باید قبل از گرفتن سقف کاذب انجام شود.

نصب آسان سقف کاذب

اگر شما خانه خود را بازسازی کنید و می خواهید یک سقف کاذب را به دکوراسیون موجود اضافه کنید، متخصصان استخدام کنید که وظیفه ای در عرض یک یا دو روز به پایان برساند.

ارتفاع را بررسی کنید

بعضی از سقف ها نیاز بیشتری نسبت به دیگران دارند، بنابراین ارتفاع را قبل از اینکه بطور مداوم به حالت تعلیق درآید، انتخاب کنید. آمادگی برای اضافه کردن یا کاهش چند اینچ ارتفاع به عنوان صفحات خواهد شد تا برخی از اتاق.

اندازه و طراحی جهت سقف کاذب

اگر می خواهید یک سقف کاذب در اتاق نشیمن خود ایجاد کنید، بررسی کنید که آیا می خواهید کل سطح یا نزدیک به اتصالات روشنایی را پوشش دهید. از آنجا که سقف های کاذب ذکر شده است هزینه کمی بیشتر برنامه بودجه خود را بر این اساس. تا آنجا که به طرح ها مربوط می شود، مربع ها و مستطیل ها محبوب هستند اما چندین گزینه در بازار وجود دارد که می تواند سبک های مدرن مراکش یا سنتی عربی را به خانه شما اضافه کند.

رنگ سقف

همه سقف های کاذب نیاز به سفید شدن دارند. شما می توانید کمی بیشتر تجربی و استفاده از رنگ های مختلف. در حالی که سایه های سفید و کرم معمولا به نظر تمیز و ترد می اندازند، سایه های خاکستری مانند قهوه ای و نارنجی باعث می شود که سقف سنگین تر شود و بنابراین محیط زیست غنی می شود.

تعمیرات و تعمیرات در آینده

این واقعا آسان نیست که ثابت کردن یا نصب وسایل در یک سقف معلق باشد. با این حال شما می توانید یک حرفه ای برای برش بخش کوچکی از سقف را دریافت کنید و بعدا می توانید آن را اصلاح کنید. اما ایده آل است که همه چیز را به خوبی در پیش رو برنامه ریزی کنید تا مجبور نباشید محصول نهایی را لمس کنید.

برای سقف کاذب معمولا تعمیر و نگهداری سنگین نیازی نیست. تمیز کردن منظم سقف با یک اسفنج فقط انجام می شود. اما اگر سقف کاذب سفید باشد، ممکن است گاهی اوقات به گرد و غبار برسد. زمانیکه می تواند شروع به خشن شدن کند، ممکن است زمان آن رسیده باشد که مجددا آن را رنگ کنید.

اگر به نقطه ای برسید که طراحی یا شکل سقف آن را دوست ندارید، در واقع لازم نیست همه چیز را پایین آورید. شما فقط می توانید کاشی های خاصی را بردارید یا آنها را بشکنید و جایگزین آن های قدیمی با جزئیات جدید و ویولا شما سقف جدیدی دارید!

سقف کاذب تایل

سقف های کاذب و آکوستیک تایل در گروه  سقف های متحرک ، بسته و دکوراتیو قرار گرفته اند. نمای اصلی و قابل مشاهده سقف کاذب تایل  شامل سطوح با درزها و خطوط متقاطع مربع و مستطیل شکل 30cm و 60cm و ... که از پانل های آلومینیومی ، مینرال ( الیاف معدنی ) ، گچی ، ... تشکیل شده است می باشد. پانل ها با قدرت عمود بر سطح بر سر جای مقرر قرار می گیرند و یا از قسمت بیرون می آیند. امکان جذب صوت و پایین اوردن حجم و القای مختصات دو بعدی ، ... از دیگر مزایای این گروه به شمار می آید.

سقف های کاذب تایل به 2 گروه تقسیم می شوند که عبارتند از:

  • سازه نمایان - با امکان نصب از بالا
  • سازه پنهان - با امکان نصب از پائین

منطبق شدن با هر نوع دیوار چینی ساختمان در سقف کاذب تایل به نحوی می باشد که لزومی به کاربرد مصالح جانبی و مکمل یا به وجود آوردن باکس که ضریبی از ابعاد تایل باشد، ندارد.

مناسب ترین و ایده آل ترین  سیستم استاندارد و پیشنهاد شده گروه تزئینی آذران دکور جهت آویز انواع سقف تایل ( در صورت برخوردار بودن از ارتفاع مکفی در پشت سقف کاذب ) ، سیستم آویز فنری و شاسی آهنی میباشد.

تفاوت سقف کاذب با کناف

در ابتدا باید این موضوع اشاره کنیم که سقف کناف خود یک نوع سقف کاذب می باشد و اکثر مردم به اشتباه سقف کناف را جدا از از سقف کاذب می پندارند.

حال به بررسی سقف کناف و رابیتس می پردازیم:

احتمالا تعداد کمی از سازنده ها  در تجربیات کاری خود با مشکل انتخاب سقف کاذب برخورد میکنند و شاید اصلا با این سوال مواجه نشوند که  کناف بهتر است یا رابیتس ؟ 

به جهت پرداخت و ارزیابی دو سیستم ساختمانی بایستی هدف از این نقد را معلوم نماییم، در نتیجه  این قیاس از چندین جهت مورد بررسی قرار می گیرد:

الف – تفاوت کناف و رابیتس از لحاظ زمان اجرا : در سیستم رابیتس کاری و گچ کاری برای سقف کاذب ، کار در سه گام صورت می گیرد (جوشکاری – بستن صفحات رابیتس – گچ کاری )، که در سیستم کناف (ساخت و ساز خشک ) احتیاجی به جوشکاری نیست ( اتصالات سقف کاذب کناف به شکل پیچ و میخ به سقف اصلی وصل می گردد ) ، همچنین فرایند گچ کاری نیاز به گذاشتن وقت زیادی برای خشک شدن و همچنین خروج نخاله های تولید شده مربوط به آن است. در این قیاس معلوم می شود  که از لحاظ زمانی سرعت اجرای سقف کاذب کناف ،فوق العاده بیشتر است.

ب - تفاوت کناف و رابیتس از لحاظ هزینه اجرا : تفاوت این دو سیستم از لحاظ هزینه های اجرایی، همیشه با تفاوت عقیده های فراوانی بین متقاضیان هر کدام از این دو ، همراه است ، ولی با چشم اندازی منصفانه و کلی ( در صورتی که کلیه پارامتر های مستلزم هزینه در وضعیت همسان ارزیابی شود ) می توان گفت : هر دو مدل سقف کاذب ذکر شده از نظر هزینه ظاهری ، با یکدیگر شبیه هم هستند ، ولی در صورتی که "زمان" را به عنوان پول مورد اهمیت قرار دهیم ، هزینه های مربوط به برق و جوشکاری ، جا به جایی به علت حجم بالاتر مصالح مربوط به سقف رابیتس ،برون ریز نخاله های ساختمانی بعد از کار و نظافت آن و ... مورد اهمیت و تامل می باشند. و خلاصه این طور می توان بیان کرد : با اینکه هزینه های ظاهری هر دو مدل سقف کاذب حدودا برابر هستند ، ولی هزینه های جانبی رابیتس و گچ از کناف بالاتر است .

ج – تفاوت کناف و رابیتس از لحاظ وزن بار مرده : از لحاظ تفاوت وزن حاصل از محموله مرده سقف کاذب کناف و رابیتس ، کم وزنی قابل مشهود کناف برتری دارد.

د - تفاوت کناف و رابیتس از لحاظ ترمیم پذیری و اسانی در تغییرات : در ساختمانها بعد از طی مدتی، احتمال دارد لوله های تاسیساتی رد شده از سقف کاذب به مرور فرسوده و گاهی به نشت مایعات برسد. همچنین دیده شده است ، بعد از سپری شدن 10 الی 15 سال از عمر یک واحد مسکونی نیاز به تغییر دکوراسیون ( مرمت ساختمان ) احساس میشود.

در چنین شرایطی اولویت با کناف می باشد ، به این علت که سقف کاذب کناف ( در قیاس با رابیتس ) خیلی راحت تر باز و بسته می شود، و همچنین راحت تر می توان به ان دسترسی پیدا کرد و آن را ترمیم نمود.

ه – تعداد نفرات اجراکننده : همانطور که گفتیم کار سقف کاذب رابیتس و گچ با سه گروه ( جوشکار – رابیتس بند – گچ کار ) یا گاها دو گروه ( جوشکار و رابیتس بند – گچ کار ) می توان پروژه را آغاز نمود که همین کار در اجرای سقف کاذب کناف تنها با یک اکیپ دو نفره به جهت هر واحد قابل اجرا است.

و - تفاوت کناف و رابیتس از لحاظ کیفیت : در این قیاس نیز اگر عادلانه بخواهیم نظر دهیم باید گفت  : اگر کار کناف به دست یک گروه خبره صورت گیرد از لحاظ کیفیت فاقد هر نوع نقص و مشکل می باشد ولی در صورتی که  استاندارد ها و ضوابط رعایت  نشود و در مراحل نصب از اکیپ با سابقه به کار گرفته نشود ، نباید انتظار حاصل خوبی را داشت .

در مجموع زمانی همه فکر کارفرما بر پایه کاهش هزینه ها باشد و به کیفیت و زبدگی و توانایی مدیریتی و اجرایی پیمانکار توجهی نداشته باشد، توقع کیفیت ، غیر عقلانی است

ز – تفاوت کناف و رابیتس از لحاظ  تناسب با احیا ساختمان : با قاطعیت تمام می توان گفت در حیطه مرمت ساختمان نیز به عللی که گفته شد ، کناف حرف اول را میزند ( عدم به کارگیری از جوشکاری و آسیب به سرامیک و شیشه و .. ، سرعت بالا ، اجرا با نفرات کمتر ، سرعت فوق العاده بیشتر و رنگ پذیری کار به محض اتمام کار )

قیمت سقف کاذب

با توجه به تنوع زیاد در انواع و اقسام بهتر است جهت پیگیری قیمت سقف کاذب با ما تماس بگیرید.

در زیر نمونه هایی از اجرای سقف کاذب توسط آذران پلاست را مشاهده نمایید.

Prev 1 2 3 4 5  ... Next 
امتیاز بدهید

نظر خود را بنویسید

مقالات