سنگ مصنوعی نورگذر (شفاف)

سنگ مصنوعی نورگذر (شفاف)

سنگ مصنوعی نورگذر (بک لایت)

 سنگ مصنوعی نورگذر(بک لایت)

سنگ مصنوعی نورگذر (بک لایت) یک ایده ی نوین در زمینه ی نورپردازی در دکوراسیون داخلی محسوب میشود. شاید شما در بعضی محیط ها سنگ نورگذر را مشاهده نموده اید، که توانسته در عین لوکس بودن ایده ای نوین از نورپردازی را نیز به نمایش بگذارد. سنگ های طبیعی نور گذر با عنوان اونیکس شناخته میشود که کاربرد آن در هر سبک دکوراسیون داخلی بلامانع بوده و میتواند محیط را بسیار لوکس نماید.

اونیکس و یا همان سنگ نورگذر بسیار گران قیمت بوده و همین امر سبب شده تا از این متریال نتوان به کرات استفاده کرد. حال سنگ مصنوعی نورگذر پا به عرصه گذاشته تا راه حلی مناسب برای این موضوع مهم باشد. در ادامه با جزئیات بیشتری در مورد این محصول و همچنین کاربرد و قیمت آن آشنا خواهید شد.

سنگ مصنوعی اونیکس

سنگ مصنوعی نورگذر

در معماری و دکوراسیون داخلی یکی از نقاط ضعف طراحی ها نحوه ی نورپرازی و پوشش سیم های اتصالی نورپردازی دکوراتیو است .این مشکل با سنگ مصنوعی شفاف حل می شود. اونیکس ، محصولی جدید از خانواده ی سنگ های مصنوعی می باشد که نور را از خود عبور می دهد. جنس اصلی دیوارپوش  ماربل شیت شفاف یا نورگذر از پی وی سی می باشد بنابراین از اکثر ویژگی های پی وی سی برخوردار است .

نور عبوری از دیوارپوش های سنگ مصنوعی شفاف خفیف بوده و به عنوان منبع نوری اصلی مورد استفاده قرار نمی گیرند اما می توان به عنوان منبع نوری کمکی از آن بهره گرفت.

موارد استفاده از سنگ مصنوعی شفاف

سنگ مصنوعی بک لایت

از سنگ مصنوعی شفاف  میتوان بصورت های مختلف و گوناگون در دکوراسیون داخلی استفاده نمود که عبارتند از: 

  1. طراحی کانتر
  2. طراحی دیوار
  3. طراحی اجسام دکوراتیو
  4. پوشش سقف
  5. قاب های تزیینی و...

ویژگی های سنگ مصنوعی بک لایت 

 سنگ مصنوعی اونیکس

  وزن کمی دارند و همین موضوع باعث می شود تا وزن سازه ای ساختمان دچار مشکل نشود و جا به جایی مصالح آسان باشد. سنگ های مصنوعی بک لایت در مقابل رطوبت مقاومند. رویه ی این سنگ ها با پوششی از رزین مخصوص پوشانده شده و این سنگ ها را ضد رطوبت کرده است. به همین دلیل برای فضاهای خیس مانند استخر ها و دکوراسیون سرویس ها نیز مناسبند.

 نصب آسان این محصول که در مدت زمان کوتاهی انجام می پذیرد . ماربل شیت  بک لایت مانند ماربل شیت  ساده یک تکه و بدون درز هستند و در ابعاد 120*280 تولید می شوند و ضخامت آنها 1.5 میلی متر است. از طول عمر بالایی برخوردارند و در اثر نشست ساختمان و یا سرما و گرما ترک نمی خورند و از بین نمی روند. قابل نصب بر روی سطوح مختلفی می باشند و انعطاف پذیرند . قابلیت سوراخ کاری و ایجاد فرم های منحنی از ویژگی هایی هستند که سنگ های طبیعی ندارند و همین امر سنگ های مصنوعی را خاص می کند.قابل استفاده در مکان های ایزوله و بیمارستانی هستند.

برای اطلاعات بیشتر و ارتباط با کارشناسان ما با شماره ی 71731-021 تماس بگیرید.

امتیاز بدهید

نظر خود را بنویسید

مقالات